انگور و پرتقال: دو میوه ی ضدچربی | سبزیجات

انگور و پرتقال: دو میوه ی ضدچربی

شاید دور نباشه وقتی که به کمک پرتقال و انگور جنگ دائمی علیه چاقی بیشتر از اندازه به پایان خود برسه. ترکیبات موجود در این دو میوه در ترکیب با هم صلاحی قوی در برابر بیماریای قلبی و دیابت ایجاد می کنن.

فاطمه مهدی پور – بخش تغذیه و آشپزی تبیان

انگور و پرتقال: دو میوه ی ضدچربی

تازگیاً محققان در مورد این دو میوه به یافته های جالبی دست پیدا کردن که در ادامه دربارش صحبت می کنیم. لطفاً با ما همراه باشین.

یافته های بررسیای محققان دانشگاه وارویک انگلستان نشون میده پرتقال و انگور قرمز واسه کاهش وزن موثر هستن. پرتقال شامل هسپرتین و انگور قرمز شامل ترانس رزروراترول است که در ترکیب با هم بمب چاقی رو خنثی می کنه.

یافته های این بررسی که در دیلی میل منتشر شده هم اینکه نشون میده که ترکیبات این دو میوه واسه مقابله با دیابت و بیماریای قلبی موثر هستن.

پرتقال شامل هسپرتین و انگور قرمز شامل ترانس رزوراترول است که در ترکیب با هم بمب چاقی رو خنثی می کنه

محققان بررسیای خود رو روی ۳۲ فرد گرفتار به اضافه وزن و چاقی بیشتر از اندازه سنین ۱۸ تا ۸۰ سال شروع کردن. تموم این شرکت کننده ها کپسولی شامل دو ترکیب گفته شده  ی این دو میوه گرفتن که باید به مدت ۸ هفته و روزانه یه عدد مصرف می کردن. داوطلبا نباید تغییری در رژیم غذایی و فعالیتای بدنی شون می دادن.

بعد محققان اندازه قند خون این افراد رو بررسی کرده و متوجه کم شدن اندازه قند خون، بهبود کارکرد انسولین، کاهش التهاب رگای خونی و افزایش فعالیت پروتئین GLO1 در داوطلبا شدن. این پروتئین اثرات منفی قند رو خنثی کرده و باعث کاهش خطر دچار شدن به دیابت نوع ۲ می شه.

به گفته محققان این نتیجه کار پیشرفت عجیبی در درمان این بیماریا ایجاد کرده. با این حال مصرف روزانه  ی پرتقال و انگور نمی تونه اینجور فوایدی رو به همراه داشته باشه و باید بیشتر از ۱۰ لیتر آب پرتقال و آب انگور در روز مصرف شه تا اثر لازم رو بزاره.

در واقع آدمایی که دچار چاقی بیشتر از اندازه دیابت و خطر بالای دچار شدن به بیماریای قلبی هستن باید واسه جذب دوز دارویی این ترکیبات از کپسولای تولید شده استفاده کنن.
با این حال شما می تونین با مصرف این دو میوه ی خوشمزه و به درد بخور به سلامتی تون خدمت کنین.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *