اهمیت شستشوی زبان با مسواک | بیماری

میکروبها روی سطح زبون جمع می شه لازم است روی زبون رو هم با مسواک تمیز کنین و باعث رفع بوی دهن  شید

دکتر مهسا همتی  بر ضرورت توجه هرچه بیشتر روزه داران به سلامت دهن و دندون در ماه مبارک رمضان تاکید کرد و گفت: از اونجایی که روزه داران در طول مدت روزه داری خود غذا و مایعات کمتری مصرف می کنن، باید دقت بیشتری بر سلامت دندون های خود داشته باشن. 
 
این دندانپزشک اضافه کرد: کم شدن اندازه مصرف غذا در روزه داران دلیل می شه تا بزاق کمتری در دهانشون ترشح شده که بتونه محیط دهن و دندانا رو تمیز نگه داره. 
 
ایشون اضافه کرد: کاهش مصرف غذا دلیل می شه تا اندازه تولید اسیدهایی که بوسیله باکتریا و در اثر تجزیه مواد غذایی بوجود میان و باعث خنثی کردن محیط دهن می شن، کم بشن و همین مسئله ضرورت توجه بیشتر به بهداشت دهن و دندون رو در طول روزه داری نشون میده. 
 
همتی در ادامه با اشاره به افزایش اندازه مصرف شیرینی جات در وعده های افطار و سحر به وسیله روزه داران، گفت: نبود رعایت دقیق بهداشت دهن و دندون احتمال وقوع پوسیدگیا و یا بدتر شدن پوسیدگیای اولیه رو بیشتر می کنه. 
 
ایشون با تاکید بر اهمیت رعایت بهداشت دهن و دندون در روزه داران در طول روزه داری، به اونا پیشنهاد کرد: در این ایام دقت بیشتری بر بهداشت دهن و دندون خود داشته و زمان بیشتری رو به این کار اختصاص بدن. 
 
این دندانپزشک به کار گیری نخ دندون و مسواک و در صورت امکان دهانشویه رو هنگام خواب و بعد از صرف وعده سحری پیشنهاد کرد. 
 
ایشون در ادامه گفت: یکی از روشی که هم به بهداشت دهن و دندون کمک می کنه و هم تا حد زیادی باعث کاهش بوی بد دهن روزه داران می شه مسواک زدن زبانه. 
 
همتی زبون رو دارای پرزهای چشایی دونست و گفت: این پرزها محیط خوبی واسه ذخیره باکتریای ایجاد کننده پوسیدگی و یا بوی بد دهانه و مسواک زدن زبون باعث از بین رفتن اونا می شه.

منبع : hidoctor.ir