اهمیت سرکه در مبارزه با چربی های بدن | تغذیه سالم

اهمیت سرکه در مقابله با چربیای بدن

<>

اهمیت سرکه در مقابله با چربیای بدن

طب سنتی سرکه رو به عنوان دارویی واسه درمان بعضی از بیماریا به درد بخور می دونه در حالی که علم پزشکی مدرن این موضوع رو تایید نمی کنه. تحقیقات نوین محققان ژاپنی این موضوع رو مطرح کرده که اسید استیک ( جزء اصلی تشکیل دهنده سرکه) ممکنه به کنترل فشار خون و قند خون و کاهش تجمع چربی در بدن کمک کنه.

محققان به این نتیجه رسیدن که سرکه معمولی ( که به عنوان چاشنی سالاد و یا در جفت و جور ترشی و دیگه غذاها استفاده می شه) بسته به سن سرکه ممکنه تاثیر خوبی بر سلامت آدم داشته باشه و هم اینکه طبق عقیده محققین، سرکه می تونه در پیشگیری از تجمع چربی در بدن، و جلوگیری از زیاد شدن وزن اثر داشته باشه.

مقاله چاپ شده در مجله Journal of Agricultural and Food Chemistry نشون داده که موشایی که در آزمایشگاه با یه رژیم غذایی پر چرب تغذیه می شن و اسید استیک هم به اونا داده می شه به طور واضحی چربی بدنی کمتری ( تا حدود ۱۰ % کمتر)  نسبت به دیگر موشایی که اسید استیک دریافت نکردن، داشتن. پس میشه اینجور برداشت کرد سرکه که شامل اسید استیکه در کاهش چربی های بدن موثره.

نکته عملی: تحقیقات گذشته نشون دهنده اون هستن که مصرف سرکه به عنوان چاشنی غذایی ممکنه در کاهش چربیای بدن اثر داشته باشه هر چند که دلایل موجود هنوز واسه گسترش قطعی این مطلب کفایت نمی کنن ولی شاید مصرف یکم ترشی و سرکه درزمان روز واسه بدن خالی از لطف و فایده نیس. البته تعیین نتیجه قطعی در آدم، نیاز به تحقیقات بیشتر آینده داره.

سلامت دات لایف راهنمای زندگی سالم

.

منبع : سلامت دات لایف

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت

  • مطالب در رابطه