اهمیت درمان به موقع مشکلات و اختلالات بینایی | بیماری

: اهمیت درمان به موقع مشکلات بینایی

: مشکلات جور واجور چشمی و مشکلات جور واجور بینایی چیجوری بوجود میون این عارضه ها بیشتر به وجود اومده به وسیله فعالیتای دائمی چشمی و آلوده بودن محیط زندگی افراد بوجود می ایند که در صورت نبود درمان به موقع می تونن زمینه خشکی چشم و آب مروارید رو جفت و جور کنن  بهتره به چشماتون استراحت بدین و با تشخیص و درمان به موقع از سندروم خشکی بینایی پیشگیری کنین نگفته نمونه مشکلات  و مشکلات هورمونی هم می تونن مانع بروز مشکلات بینایی شما شن.

فعالیتای همیشگی چشمی و سبک زندگی امروزی دچار شدن به بیماریای مربوط به بینایی رو زیاد کرده.

سید فرزاد محمدی مدیر دفتر پیشگیری از نابینایی و سلامت چشم وزارت بهداشت گفت: خشکی چشم و پیرچشمی از شایع ترین مشکلات بینایی در کشور ما حساب می شه.

ایشون با تاکید بر تاثیر مستقیم زندگی دیجیتال در ایجاد آسیب خشکی چشم اضافه کرد: امروزه با افزایش فعالیتای چشمی و آلودگی هوا این مریضی رشد زیادی داشته که خشکی چشم با تاثیر بر کیفیت زندگی مریض احساس کلافگی و خستگی بوجود میاره.

این فوق تخصص قرنیه با بیان اینکه گسترش مریضی خشکی چشم در ایران بین سالای ۴۰ تا ۶۴ سالگی درصده، گفت: خشکی چشم در زنان به دلیل تغییرات هورمونی در میانسالی و گسترش بالاتر بیماریای خودایمنی مانند رماتیسم بیشتر مشاهده می شه.

ایشون درباره مریضی پیر چشمی بیان داشت: با افزایش سن گسترش این مریضی بیشتر می شه، طوری که در جمعیت ۴۰ تا ۴۴ سال گسترش پیرچشمی ۱۱ درصد و در جمعیت ۶۰ تا ۶۴ سال به اندازه ۸۳ درصد زیاد می شه.

محمدی اضافه کرد: ۵۶ درصد نابینایی و کم بینایی شدید قابل پیشگیری در کشور به دلیل آب مروایده که این تعداد بیشتر در مناطق محروم و دهاتی کشور دیده می شه و با درمان به موقع و ایجاد امکانات پزشکی این آمار می تونه به شکل زیادی کاهش پیدا کنه.

باشگاه خبرنگاران جوون

منبع :