اهمیت تغذیه در پیشگیری از سرطان | بیماری


سرطانا گروهی از بیماریا هستن یه در نتیجه رشـد و تقسیم بـــی روش و غیــــر قابل ینترل سلولا درست می شن. تقسیم افراطی و غیر اصولی سلولا منتهی به تیثیر بافتای غیرعادی یا تومورها می شن. خیلی از عوامل محیطی به خصوص سیگار، آلودگی آب و هوا، مواد شیمیایی، اشعه و رژیم غذایی در بروز سرطان تاثیردارن. حدود دو سوم بروز سرطان در کشورای در حال پیشرفته. براساس آمار وزارت بهداشت متوسط بروز سرطان در مردان در ایران ۱۳۲ نفر در هر صد هزار نفر  و در زنان۱۲۳ نفر در هر صد هزار نفره و بیشترین استانایی که اندازه بروز سرطان در اونا بالا هستش استانای آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، تهران و اصفهان هستن. با در نظر گرفتن سن جمعیتی ایران که در حال شکوفایی یعنی جوونی و میانسالیه، تا ۲۰ – ۳۰ سال آینده آمار سرطان در کشور بیشتر می شه.


سرطانا گروهی از بیماریا هستن یه در نتیجه رشـد و
تقسیم بـــی روش و غیــــر قابل ینترل سلولا درست می شن. تقسیم بی
روش سلولا منتهی به تیثیر بافتای غیرعادی یا تومورها می شن. بسیاری
از عوامل محیطی به خصوص سیگار، آلودگی آب و هوا، مواد شیمیایی، اشعه و رژیم
غذایی در بروز سرطان تاثیردارن. حدود دو سوم بروز سرطان در کشورای در حال
پیشرفته. براساس آمار وزارت بهداشت متوسط بروز سرطان در مردان در ایران
۱۳۲ نفر در هر صد هزار نفر  و در زنان۱۲۳ نفر در هر صد هزار نفره و
بیشترین استانایی که اندازه بروز سرطان در اونا بالا هستش استانای
آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، تهران و اصفهان هستن. با در نظر گرفتن سن
جمعیتی ایران که در حال شکوفایی یعنی جوونی و میانسالیه، تا ۲۰ – ۳۰ سال
آینده آمار سرطان در کشور بیشتر می شه.

با تغییر رژیم غذایی، ینترل وزن، فعالیت بدنی و نبود به کار گیری سیگار و دخانیات میشه از بروز و گسترش سرطان پیشگیری کرد.براساس آمارهای موجود ۸۸ درصد مردم ۵ نوبت میوه وسبزی رو در سبد غذایی خود استفاده نمی کنن. مصرف میوه ها و سبزیجات بدلیل وجود شکلای جور واجور ویتامین ها و مواد معدنی و فیبرها در کاهش احتمال دچار شدن به شکلای جور واجور سرطان مناسب هستن.
به کار گیری مکملای روزانه مولتی ویتامین – مینرال راهی جهت تامین نیازای روزانه به شکلای جور واجور ویتامینا و مواد معدنیه. از ویتامینا و مواد معدنی مناسب جهت پیشگیری از سرطان میشه به ویتامینای A، C و E و هم اینکه روی و سلینوم و گیاهانی مانند گیاه جینسنگ و بقیه فلاونوئیدهای گیاهی اشاره کرد. این ترکیبات، آنتی ایسیدانای قوی هستن که  با یاهش رادییالای آزاد و مضر در بدن، نقش مهمی در حفظ سلامت و پیشگیری از شکلای جور واجور سرطان دارن.
محصول ویتالی تون شامل ترکیبی از ویتامینا و مواد معدنی به همراه جینسنگ و فلاونوئیدهای گیاهی  است که علاوه بر تامین نیازای روزانه و حفظ سلامتی و افزایش انرژی و سرحالی بدن می تونه نقش مهمی در پیشگیری از شکلای جور واجور سرطانا داشته باشه.
گیاه جینسنگ موجود در محصول ویتالی تون شامل ماده موثره جین سنوزیدهاه که باعث افزایش قوای جنسی (مشکلات نعوظ)، افزایش جنب و جوش اسپرم و افزایش قدرت باروری در مردان می شه و می تونه نقش مهمی در بهبود ناتوانیای جنسی داشته باشه.

منبع:
www.pourateb.com

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

  • مطالب در رابطه