اهمیت تغذیه در دوران بارداری | بیماری

از بهترین کارایی که مادر می تونه در دوران بارداری و شیردهی رای فرزندش بکنه توجه به تغذیه درست است.  این تغذیه باید شامل تموم مواد لازم واسه رشد و نمو جنین باشه. یه رژیم غذایی مناسب و کامل شامل شکلای جور واجور ویتامین ها و مواد معدنی، نقش بسیار مهمی در سلامتی مادر و جنین داره. مهمترین مواد مغذی یه احتمال یمبود اونا هست عبارتند از:  اسید فولیی، یلسیم، آهن.

 اسید فولیی از ویتامینای محلول در آبه یه واسه تشییل لوله عصبی جنین و هم اینکه واسه جلوگیری از بروز یم خونی لازمه. یمبود این ویتامین دلیل بروز نواقصی در سیستم عصبی جنین می شه.

آهن از جمله مواد معدنی بسیار مهم واسه خانمای بارداره، این عنصر واسه خون سازی دارای نقشی اساسی بوده و یمبود اون با بروز خیلی از مشیلات در دوران بارداری از جمله تولد نوزاد یم وزن، ضعف و خستگی مادر، بروز یم خونی شدید و … رابطه مستقیم داره.

ویتامین A ازجمله ویتامین هاییه یه علاوه بر نقش داشتن در بینایی، تولید مثل و عملیرد مناسب سیستم ایمنی در تقسیم سلولی، تشییل و رشد اسخوان و دندون، نقش مهمی اجرا می یند. پس یمبود اون می تونه دلیل نقائص جنینی شه.

روی هم یکی دیگه از مواد معدنی مهمه که یمبود اون در دوران بارداری دلیل ایجاد مشکل در رشد و تیامل جنین و تولد نوزاد کم وزن می شه. اندازه نیاز به این عنصر در دوران بارداری به ۲۵ میلی گرم در روز می رسه و این در حالیه یه اندازه نیاز به اون قبل از بارداری ۱۵ میلی گرم در روزه.

مولتی پریناتال نیچرمید یه مولتی ویتامین– مواد معدنی کامل بوده که اختصاصاً واسه خانمای باردار و مادران شیرده فرموله شده.

محصول مولتی پریناتال نیچرمید هضم و جذب آسون و راحتی داره، علاوه بر اون تموم ویتامین A موجود در این محصول به فرم بتاکاروتن (۱۰۰% پیش ساز ویتامین A) است که خطراتی کمتری واسه جنین داره.
این محصول شامل ۲۵ میلی گرم روی برابر با نیاز دوران بارداری واسه رشد و تکامل جنین است، هم اینکه این محصول شامل ۲۷ میلی گرم آهن  برابر نیاز مادر در دوران بارداری و به فرم فوماراته، که از کم خونی مادر جلوگیری کرده و مشکلات گوارشی خیلی کم و جذب خیلی بالایی داره. ۸۰۰ میلی گرم اسیدفولیک موجود در این محصول هم برابر با نیاز مادران باردار و شیرده س.

مصرف روزی یه عدد از این محصول نیاز روزانه مادر باردار به روی، آهن، اسیدفولیک و بقیه ریز مغذیا تامین می کنه.

.

شرکت دارویی پوراطب

pourateb.com

شماره تماس: ۴۰۶ ۸۲ -۰۲۱
مرکز مشاوره و اطلاعات دارویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *