اهمیت به زیبایی ناخن ها | بیماری

: اهمیت به زیبایی ناخن ها

  گله خانوما از خراب شدن لاک، لب پر شدن اون، یه گله تاریخیه که استثنا هم نداره. اولین دلیل این اتفاق ناخوشایند تعجیلیه که ما هنگام لاک زدن داریم و از طرف دیگه اصول لاک زدن رو درست از صفر تا صد رعایت نمی کنیم. لاک زدن حتی در خونه هم مناسکی داره و باید دست کم ۲۰ تا نیم ساعت وقت به اون اختصاص بدین تا به جای قشنگ تر کردن دستاتون، منتهی به شلخته به نظر رسیدن اون نشه.

وسایل لازم واسه کیف لاک و ناخن شما:

  •   بافر
  •   سوهان
  •   لاک پایه
  •   لاک به رنگای دلخواه تون
  •   خشک کن لاک
  •   یه هوله کوچیک
  •   روغن گیاهی

– در اولین قدم باید از تمیزی کامل سطح ناخن مطمئن شید. واسه این کار بهتره از یه برس ناخن یا بافر مخصوص سطح ناخن استفاده کنین. بافر یا برس رو روی سطح ناخن بکشین. بعد دستای تون رو با آب و صابون بشورید و کامل خشک کنین. بافر یه اسفنج مکعبی شکله که می توانیدآن رو  از فروشگاه های لوازم آرایش بخرین. واسه این مرحله می تونین از سوهانای ۳ مرحله ای هم کمک بگیرین و طبق دستور استفاده کنین.

– سر ناخنای تون رو سوهان بکشین. هنگام سوهان کشیدن به چند نکته دقت کنین: اول اینکه سوهان رو تو یه راه روی ناخن بکشین و حالت رفت و برگشتی نداشته باشه اما مهم ترین نکته نوع سوهانه. سراغ سوهانای فلزی نرید. نمونه های اسفنجی رو بخرین. اندازه سختی سوهان رو هم متناسب با جنس ناخن خود انتخاب کنین.

– بعد از سوهان کشی لازمه که دوباره ناخنای تون رو تمیز کنین. واسه این کار می تونین از یه هوله کمک بگیرین یا دوباره دستای تون رو بشورید و خشک کنین.

– قبل از لاک زدن باید یه لایه پوشش پایه (base coat) روی ناخن خود بزنین. این مرحله هم به دووم لاک کمک می کنه و هم مانع رنگ گرفتن سطح ناخن می شه. صبر کنین تا پایه ای که به ناخن زده این، به طور کامل خشک شه.

– لاک مورد نظرتون رو روی ناخن بزنین. تلاش کنین به شکلی این کار رو بکنین که نیاز به دوبار لاک زدن نباشه چون روی هم قرار گرفتن لایه ها باعث خرابی لاک می شه.

– دست کم ۵ تا ۷ دقیقه صبر کنین تا لاک به طور کامل خشک شه و بعد روی اون برق ناخن یا خشک کننده بزنین. این لایه پایانی نقش مهمی در اثبات کار داره.

– بعد از پایان کار وخشک شدن کامل لاک، واسه تقویت ناخن و پوست دور ناخن، از یه روغن طبیعی استفاده کنین. روغن زیتون و بادام انتخابای خوبی هستن. تلاش کنین این کار رو به یکی از عادتای خودتون تبدیل و دست کم هفته ای دوبار انجام بدین چون موجب تقویت ناخن و پوست حساس دور و بر اون می شه.

منبع : دکتر سلام

منبع :