اهمیت استفاده از نخ دندان | بیماری

به به کار گیری نخ دندون بسیار پیشنهاد می شه،اما به چه دلیل ؟

حتما شمام می دانیدکه اگه نخ دندون نکشید پلاکای چسبنده در بین دندوناتون قرار گرفته و می تونه باعث بروز مریضیای لثه و مشکلات سلامت شن. اما با این حال هنوزم بسیاری هستن که نخ دندون نمی کشن.

اما شاید تحقیقات جدید باعث شه که شما در به کار گیری نخ دندون انگیزه بیشتری داشته باشین. محققان فکر می کنن کشیدن نخ دندون در دراز مدت تاثیر بیش تری نسبت به جراحی پلاستیک در مقابله با اثرات پیر شدن داره.
اگه شما هر روز نخ دندون نکشید، ۴۰ درصد از سطح دندون شما کثیف باقی می مونه. این باعث می شه لکه ها و زردیا بین و در دور و بر دندوناتون بمونه.
رشد پلاکای دندانی می تونه منتهی به التهاب لثه شده که اولین مرحله از دچار شدن به مریضیای لثه رو شامل می شه. این مریضی می تونه باعث خونریزی و حساسیت لثه ها شده و در آخر منتهی به تحلیل لثه و از دست رفتن استخونا در ناحیه دهن شه.
ایجاد فاصله در بین دندونا و نبود توازن در بافتای لثه باعث می شه که شما ظاهر پیرتری داشته باشین.
البته شرایط می تونه از اینم بدتر شه. مریضیای لثه می تونن در آخر باعث از بین رفتن استخونای فک و دهن شه.
وقتی که مریضی لثه شروع به خوردن استخون می کنه، تغییراتی در ظاهر صورت ایجاد می شه. وقتی که یه دندون از دست میره، هیچ دلیل واسه وجود استخون در اون منطقه وجود نداره. اینطوری میشه گفت که مریضیای دندانی باعث بیریخت شدن صورت و به وجود اومدن چاله هایی در ناحیه چانه و لبا شده و در این مناطق چین و چروک به وجود میاد.
اما واسه نابود کردن این آسیب ها خیلی به جراحی پلاستیک امید نداشته باشین. در تحقیقی که در نشریه اعمال بازسازی و پلاستیک انجام شده، محققان فهمیدن از دست رفتن استخون با روشای جراحی خیلی قابل اصلاح نیس.
حتی اگه شما تلاش کنین دندون از دست رفته رو جانشین کنین، معمولا استخون کافی واسه کاشت دندون وجود نداره و نمیشه نقش دندون اصلی رو به طور کامل در دهن تامین کرد…/تحلیل:خبرآنلاین