اهمیت استفاده از حالت خواب در تلفن همراه | بیماری

 

: اهمیت به کار گیری حالت خواب در گوشی موبایل

بهتره گوشی یا تبلتتان رو شب هنگام در حالت خواب بذارین تا باعث به وجود اومدن مشکلات خواب در شما نشن و تاثیری روی خوابیدنتان نداشته باشن و ساعتت بیولوژیگی بدنتون رو بهم نزنن

کارشناسان انگلیسی می گن که شکلای جور واجور گوشیای هوشمند و تبلت باید مجهز به دکمه حالت خواب ‘bedtime mode’ باشن تا دلیل بهبود کیفیت خواب شه.
در این گزارش اومده که نور آبی صفحه نمایش این لوازم، مهمترین عامل جلوگیری از ترشح ماده شیمیایی ملاتونین در بدنه. این ماده شیمیایی ساعت بیولوژیکی بدن رو واسه خواب تنظیم می کنه.
مشکل در ساعت بیولوژی و خواب، در بروز دیابت, چاقی, افسردگی و بیماریای سیستم عصبی ازجمله فراموشی نقش داره.
مدیر این پروژه تحقیقاتی با شکایت از اینکه نور آبی مدلای جدید این فناوریا روز به روز براق تر و روشن تر می شه، به تولید کنندگان اخطار داده که در برابر سلامتی کاربران مسئولیت دارن و باید حالتی رو مناسب خواب کاربر در این فناوریا برنامه ریزی کنن. ایشون در ادامه از تولید بعضی نرم وسیله ها خبر داد که طیف نوری سبز – آبی پخش شده از اونا کم شده.
در این گزارش اومده که ‘حالت خواب’ می تونه به طور خودکار با به کار گیری نرم افزاری مانند f.lux، نور آبی رو فیلتر کنه. مدیر این پروژه در ادامه گفته که مهمترین عامل در طراحی این سیستم در لوازم هوشمند، خودکار بودن اون هستش.یافته های این تحقیقات در Frontiers in Public Health منتشر شده.
ایرنا از هلث

منبع : دکتر سلام

منبع :