اهدای داروی رایگان به سالمندان در داروخانه هلال احمر بیرجند | سالمندان

اهدای داروی رایگان به سالمندان در داروخونه هلال احمر بیرجند

اخبار روز سلامت و بهداشت سالمندان: مدیر سازمان جوانان هلال احمر بیرجند با بیان اینکه یکی از برنامه های هلال احمر پخش سبد غذایی رایگان بین افراد بی بضاعته، گفت: داورخانه هلال احمر بیرجند به افراد سن و سال دار داروی رایگان میده.

دبیرخانه شورای ملی سالمندان نوشت:
طاهره صحرایی صبح امروز در اولین شورای سالمندان گفت: راه و روش هلال احمر بیشتر در بخش جوانانه و بیشتر برنامه هامون در این رهستشا هستش.
ایشون اضافه کرد: یکی از رویکردها و برنامه های هلال احمر واسه سالمندان پخش سبد غذایی در طول سال، کاروان سلامت و مراجعه کاروان سلامت به روستاها هستش و سالمندان و نیازمندان که از بضاعت مالی بهره مند نیستد و هزینه درمانی اونا زیاده نسخه پزشکی خود رو به هلال احمر میارن و هلال احمر بعد از تأیید دکتر معتقد داروهای سالمندان نیازمند و بیماران خاص رو به صورت رایگان میده.

اهدای داروی رایگان به سالمندان در داروخونه هلال احمر بیرجند

صحرایی اضافه کرد: ما در تلاش هستیم که واسه همه افراد سن و سال دار نیازمند به صورت رایگان دارو بدیم اما مـتأسفانه اعتبار کافی در این مورد وجود نداره ودر این جهت افراد بی بضاعت و سالمندان نیازمند بعد از تأیید دکتر داروی رایگان از راه داروخونه هلال احمر می گیرن.
نماینده اداره ورزش و جوانان بیرجند هم گفت: در بخش مناسب سازی سالنای ورزشی در بیرجند کارایی انجام و بیشتر سالنای ورزشی مناسب سازی شده.
یکه خان اضافه کرد: آمادگی داریم اماکن ورزشی مانند استخرهای شنا، زمینای چمن روباز و سالنای ورزشی رو به صورت نیمه بها در اختیار سالمندان بذاریم.
ایشون گفت: در بیشتر پارکای بیرجند ورزش صبحگاهی انجام می شه که در اون افراد سن و سال دار هستن و ورزش واسه افراد سن و سال دار همیشه پیشنهاد می شه و در ورستاهای بیرجند خونه ورزش هست که افراد جوون و سن و سال دار واسه ورزش به خونهای ورزش دهاتی مراجعه می کنن.
یکه خان اضافه کرد: پیشنهاد می کنیم طرح تکریم از سالمندان در ادارات برگزار شه.

.

منبع :