انگور و خواص آن | تغذیه سالم

انگور میوه ایه بهشتی که شامل ویتامینای آ، ب، و ثه دارای مقداری منیزیم، کلسیم، آهن، فسفر، پتاسیم و آلبومینه . امروزه در طب درمانای طبیعی (نتروپت), از رژیمای جور واجور انگور استفاده می کنن. هم اینکه این میوه رو واسه درمان بیماریای یبوست، مشکلات رماتیسم، کم خونی و حتی پیشگیری از سرطان  به درد بخور می دونن .

انگور و خواص اون

نام انگلیسی : ( Grape (Vine

نام علمی : Vitis

کلیات گیاه شناسی

درخت انگور که درخت مو هم نامیده میشه درختچه ایه بالا رونده که از دیوار و درختان مجاور بالا میره . ساقه اون گره در و دارای بگهای متناوبه . برگهای انگور دارای پنج لوب دندانه دار و برنگ سبز تیره س . گله های اون کوچیک ، مجتمع و به شکل خوشه ظاهر می شه . میوه درخت انگور ، گوشتدار و شیرین و برگهای مختلفه .

انگور یکی از میوه های ضد سرطان شناخته شده و این به خاطر خواص ضد عفونی کنندگی اون هستش . آدمایی که در دوره نقاهت یه مریضی هستن و یا ضعف عمومی بدن دارن و در نتیجه قدرت دفاعی بدن اونا کم شده، تلاش کنن از انگور، هویچ، سیب و هلو، به مقدار زیادی استفاده کنن . البته می تونن این میوه ها رو با هم در آب میوه گیری ریخته و آب میوه حاصل شده رو جرعه جرعه در طول روز بنوشن .

خوبه بدونین انگور پتاسیم زیادی داره که به جبران ضعف بدن کمک می کنه و در کنترل فشارخون موثره.  انگور و سیب هر دو میوه های بهشتی هستن که افراد گرفتار به ناراحتیای قلب و اعصاب می تونن آب اونو هم درزمان روز بنوشن .

انگور هم لاغر کننده است و هم چاق کننده بدین گونه که اگه انگور رو از صبح تا ظهر خالی بخورین لاغر کننده س و اگه اونو همراه با غذا بخورین چاق کننده س. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین وقتی انگور میل می کنین پشت اون آب سرد بخورین و یا میوه های خشک مانند برگه هلو و چیزای دیگه ای به جز اینا رو با انگور و آب میل نکنین، چون دچار دل درد میشین.

یکی از خواص انگور، صاف کننده و تولید کننده خون بودن  اون هستش . انگور قند خون رو هم تنظیم می کنه. هم اینکه انگور قرمز واسه تصفیه خون و خون سازی از انگور سبز هم بهتره. البته آدمایی که قند خون پایین دارن می تونن از انگور بهره زیادی ببرن . پس تلاش کنین همیشه انگور داشته باشین و چند بار در روز از اون بخورین .

دلیل این همه رنگی که خدا در تک تک میوه ها قرار داده بی حکمت نیس و هر رنگ خواص مفیدی واسه بدن داره. انگور یه میوه بهشتیه و خواص زیادی داره.

دانه های سبز یا قرمز انگور خاصیتای جادویی دارن و در درمان خیلی از بیماریا تاثیرگذارند. به گفته پزشکان، انگور سربازیه که به جنگ بیماریای قلبی میره و ضمن افزایش انعطاف و سلامت ماهیچه های قلب، به کاهش کلسترول و فشار خون کمک می کنه.

این میوه در مورد حفظ سلامتی قلب زنان بهتر از مردان عمل می کنه و به خاطر همین مصرف اون به طور خاص واسه زنان پیشنهاد می شه.

انگور از اون دسته میوه هاییه که مقادیر زیادی آنتی اکسیدانت در خود گذاشته و یه ضد سرطان قوی هستش. جالبه بدونین محققان تازگیا به این نتیجه رسیدن که انگور از دچار شدن به فراموشی مانع می شه.

انگور واسه سلامتی قلب، ریه و کلیه نافعه و به دلیل داشتن املاح و مواد سلولزی، ملین و مدر بوده و واسه مبتلایان به اوره بالای خون (نقرس) مناسب و سازگاره . این نکته رو هم بدونین یبوست که مشکلات اون بی اشتهایی، نفخ، سردرد، تشنگی بیشتر از اندازه و بدبویی دهن است با خوردن آب انگور تازه برطرف می شه . خود انگور در درمان یبوست و التهاب معده و روده ها و شیره انگور خاصیت ملین داره.برگ اون مقوی و قابض و دم کرده اون مدره . آبغوره اش در رفع اورام مخاط لثه و دهن و سرکه حاصله از تخمیر دانه انگور در آرامش خارش پوست و جلوگیری از خونریزیا بکار میره و دانه های خشک اون صفرا و بلغم رو دفع و پی رو محکم کرده خستگی رو رفع و حالت باز شدن بوجود میاورد در همه حال انگور و برگ و شیره و دانه های خشک شده و دانه های خام (غوره ) و دانه تخمیر شده (سرکه ) مصرف غذائی دارن .

کشمش: کشمش تقویت کننده بدنه و اگه اونو مانند چای دم کنین و بخورین، واسه نرم کردن سینه و درد گلو خوبه .

غوره: غوره واسه افراد گرفتار به چربی خون بسیار به درد بخور بوده و ضد عفونی کننده بدن هم هست . اگه با سالاد میل شه واسه لاغر کردن سودمنده. تلاش کنین غوره خالی رو نخورین چون روی معده اثر بد میذاره.

هم اینکه خانمای باردار از خوردن غوره زیاد دوری کنن، چون غوره مدره و امکان داره موجب سقط جنین شه .

خواص داروئی انگور

ترکیبات شیمیایی:

کلیه قسمتای درخت انگور قابل استفاده داروییه . پس هر قسمت رو جداگونه بررسی می کنیم .

۱)برگ مو : دارای ساکارز ، لوولز Levulose ، اینوزیت Inosite ، مواد نشاسته ای و تعدادی اسیدهای آلی است .

۲)دم خوشه انگور : دارای تانن ، مواد رزینی ، تارتارات پتاسیم و اسیدای آلیه .

۳)غوره ک میوه سبز رنگ و خام انگوره که دارای طعم ترشه . غوره دارای اسیدهای آلی مانند اسید مالیک ، اسید فرمیک ، اسید سوکسینیک Succinique Acid ، اسید اگزالیک ، اسید گلوکولیک Glucolique Acid و قنده .

۴)انگور رسیده :

در صد گرم حبه انگور مواد زیر هست :

آب ۷۵ گرم

پروتئین ۱/۳ گرم

مواد قندی ۲۰ گرم

کلسیم ۱۲ میلی گرم

فسفر ۰/۴ میلی گرم

آهن ۰/۴ میلی گرم

سدیم ۳ میلی گرم

پتاسیم ۱۷۵ میلی گرم

ویتامین آ ۱۰۰ گرم

ویتامین ب ۱ ۰/۰۵ میلی گرم

ویتامین ب ۲ ۰/۰۳ میلی گرم

ویتامین ب ۳ ۰/۳ میلی گرم

ویتامین ث ۴ میلی گرم

۵-پوست انگور دارای تانن ، تارتارات پتاسیم ، اسیدای آزاد و مواد معدنیه .

۶-هسته انگور : در هسته انگور مقدری روغن و تانن هست . روغن هسته انگور Grape seed oil برنگ زرد مایل به سبزه . این روغن بدون بو و دارای طعمی مطبوعه . روغن هسته دارای تری گلیسیرید ، اسید اولئیک ، اسید پالمتیک ، اسید لینولئیک ، اسید استئاریک و اسید آراشیکه .

خواص داروئی:

خواص داروئی انگور

فایده های درمانی میوه انگور

انگور طبق طب قدیم ایران گرم و تره .

۱) اخلاط بدن رو متعادل می کنه .

۲) بسیار مقوی و مغذیه .

۳) خون رو تصفیه می کنه .

۴) سینه و ریه رو صاف و تمیز می کنه .

۵) برطرف کننده یبوسته .

۶) انگور واسه درمان ورم معده و روده خوبه .

۷) در درمان سل ریوی و مشکی سرفه موثره .

۸) واسه درمان اسهال خونی از انگور استفاده می شه .

۹) واسه درمان نقرس خیلی خوبه .

۱۰) اونایی که معده ضعیف دارن باید انگور رو بدون پوست بخورند چون پوست اون دیر هضمه و موجب دل درد ، نفخ و مشکلات دیگه می شه .

۱۱) انگور بهترین میوه واسه کسانیه که میخوان لاغر شن و بدن خود رو از ساید اوریک ، سنگای صفراوی و مسمومیتای طولانی (مسمومیت از سرب یا جیوه ) پاک کنن . این جوری افراد باید در هر فهته بمدت ۲ روز فقط آب انگور بخورند و رژیم آب انگور بگیرن اینجوری که هر دو ساعت یه بار آب انگور تازه رو گرفته و بنوشن . مقدر مصرف روزانه تقریبا ۲ کیلو گرمه و در این دو روز نباید غذای دیگری مصرف کنن فقط می تونن آب بنوشن .

۱۲) رژیم آب انگور واسه مبتلایان به سل ریوی و واسیر هم خوبه .

۱۳) واسه تقویت و تازگی پوست و هم اینکه روشن کردن رنگ پوست ، آب انگور تازه رو با یه تیکه پنبه به شکل بمالید و پس از ده دقیقه با آب نیمگرم شامل کمی جوش شیرین بشوئید .

۱۴) زیاده روی در مصرف آّب انگور بطور همیشگی ایجاد سنگ کلیه می کنه .

کدوم یکی به درد بخور ترن؛ انگور قرمز یا سبز؟

واسه باخبر شدن از فرق انگور قرمز با انگور سبز اول با خواص هر کدوم جداگونه آشنا شید.

انگور قرمز

رنگ قرمز موجود در این انگور حاصل از وجود فلاوونوییدها – یه جور آنتی اکسیدان – است. انگور قرمز به خاطر داشتن مواد مغذی فراوون مانند ویتامینا- به خصوص ویتامین C و B ، پروتئینا، مس، آنتوسیانین، منگنز، پتاسیم و چیزای دیگه ای به جز اینا از خواص سلامتی زیادی برخورداره.

این نوع انگور کم کالری بوده و دارای فیبر رژیمی بالاییه. یه پیمانه انگور قرمز شامل ۶۱ کالریه که می تونه به عنوان میان وعده ای سالم، واسه آدمایی که قصد کم کردن وزن خود رو داشته و یا مایل به حفظ اون هستن، استفاده بشه.

انگور سبز

انگور سبز گونه ای از انگورهاست که در همه ایام سال در دسترسه و از ارزش تغذیه ای بالایی برخورداره. این نوع انگور، پر از کربوهیداتا، ویتامین C و ویتامین K است. کم کالری و بدون کلستروله.

آنتی اکسیدانای فلاوونویید که به عنوان کاتچینا شناخته شدن، در انگور سبز و قرمز وجود دارن. انگور سبز دارای مقداری آهن و پتاسیم هم هست.

فرق میان انگور قرمز و انگور سبز

حالا با شناخت نسبی از فرق میان انگور قرمز و سبز، مقایسه این دو نوع انگور براساس ارزش غذایی و خواص سلامتی اونا، راحت تر هستش.

بیشتر کارشناسان تغذیه و دست اندکاران بخش سلامت، مصرف انگور قرمز رو بیشتر از انگور سبز پیشنهاد می کنن چون که انگور قرمز در مقایسه با انگور سبز از آنتی اکسیدانای بیشتری برخورداره. هم اینکه مقدار کالری موجود در انگور قرمز کمتر از انگور سبزه.

انگور سبز بدون ترکیب آنتوسیانینه ولی این ترکیب در انگور قرمز فت و فراوون پیدا میشه.

انگور قرمز شامل آنتی اکسیدانای فلاوونوئید مانند ریزوراتول، کاتچینا و کوئرستینه در حالی که انگور سبز تنها دارای مقدار کمی کاتچینا هستش.

آنتی اکسیدانای فلاوونوئید ترکیباتی هستن که موجب ایجاد رنگ قرمز در انگور قرمز می شن و هرچه رنگ قرمز انگور، تیره تر باشه تمرکز این آنتی اکسیدانا در انگور بیشتره.

این وسط ریزوراتول و کوئرستین مهم ترین ترکیبات آنتی اکسیدانی هستن که از خواص سلامتی بالایی از جمله کاهش فشارخون، پیشگیری از دچار شدن به بیماریای قلبی، حفظ کلسترول خوب، بهره مند هستن. ریزوراتول، به درمان مریضی فراموشی کمک کرده و خواص ضد سرطانی هم داره.

کوئرستین، خواص آنتی هیستامینی داره و واسه آرامش و درمان آلرژیای جور واجور به کار میره.

آنتوسیانین موجود در انگور قرمز هم خواص ضد التهابی داره.

http://www.buzzle.com

خواص طبی روغن هسته انگور

خواص داروئی انگور

روغن هسته انگور گرم کننده بدنه ، این روغن ضد یبوست هستش . از اون واسه نقاشی و جفت و جور صابون هم استفاده می شه.

خواص طبی هسته انگور

هسته انگور از نظر طب قدیم ایران سرد و خشکه :

۱) دارای تاننه پس قابضه .

۲) اسهال رو برطرف می کنه .

۳) ترشح ادرار و اسپرم رو کم می کنه .

۴) گرد هسته انگور رو واسه درمان به مسلولین میدن .

۵) هسته انگور واسه اونایی که مثانه و کلیه ضعیف دارن مضره .

خواص طبی پوست انگور

پوست انگور از نظر طب قدیم ایران سرد و خشکه :

۱- پوست انگور رو خشک کرده و می سوزونن خاکستر بدست اومده رو واسه درمان بیشتر زخما استفاده می شه .

۲- پوست انگور دیر هضمه و بهتره که در موقع خوردن پوست اونو بیرون آرود .

خواص طبی غوره

غوره که بانگلیسی Un-ripe grape نامیده می شه از نظر طب قدیم ایران سردو قابضه :

۱٫در درمان ورم مخاط دهن و نرمی لثه ها موثره .

۲٫آب غوره واسه درمان چاقی بیشتر از اندازه خوبه .

۳٫مریضی اسکوربوت که به دلیل کمی ویتامین C در بدنه با آب غوره درمان می شه .

۴٫ آب غوره چون دارای تارتارات پتاسیمه واسه درمان سیاتیک و رماتیسم زیاد خیلی خوبه .

۵٫در دفع زردی موثره .

۶٫خوردن آب غوره بلوغ دختران رو جلو میندازه و قانون رو باز می کنه .

۷٫گرما و صفرای بدن رو دفع می کنه و روده ها رو ضد عفونی می کنه .

۸٫آب غوره تقویت کننده کبد است .

۹٫واسه برطرف کردن ورم گلو آ غوره قرقره کنین .

۱۰٫واسه دفع کرم و روده و تقویت معده باید بمدت پنج روز آش آب غوره همراه با زیره مشکی استفاده کنین البته در اینمدت باید از خوردن غذاهای سنگین دوری کنین .

۱۱٫آب غوره درمان کننده پا درد و کمر درده . واسه درمون میشه بمدت دهروز آش آب غوره مصرف کرد . البته از خوردن غذاهای سنگین در اینمدت دوری کرد .

۱۲٫ترشی غوره هم درمون رماتیسم و سیاتیکه .

خواص طبی برگ مو

۱٫ برگ مو قابضه .

۲٫ دم کرده برگهای جوون مو اسهال خونی رو برطرف می کنه .

۳٫ واسه خونریزیها خوبه .

۴٫ در رفع نقرس و زردی موثره .

۵٫ استفراغ رو برطرف می کنه .

۶٫ در رفع مشکلات گردش خون مربوطه به دوره بلوغ و یائسگی موثره .

۷٫ وقتی که پوست صورت قرمز می شه و ملتهبه خوردن دم کرده اون اثر به درد بخور درد .

۸٫ گرد برگهای جوون و خشک شده مو ، اثر خوبی در رفع خونریزیهای رحیم و خون اومدن از بینی درد .

۹٫ واسه برطرف کردن سرمازدگی دست و پا جوشونده برگ مو رو جفت و جور کرده و دست و پا رو بمدت ۱۵ دقیقه در اون بذارین .

۱۰٫ واسه جفت و جور دم کرده برگ مو ، مقدر ۱۵ تا ۲۰ گرم برگ مو رو تو یه لیتر آب جوش ریخته و بذارین ۱۰ دقیقه بمونه .

۱۱٫ از دم کرده برگ مو میشه واسه شستشوی چشم در مورد ورم ملتحمه استفاده کرد .

۱۲٫ دم کرده برگ مو واسه رفع واریس خوبه .

مضرات :

مضرات خاصی واسه اون بیان نشده .

خواص انگور در درمان بیماریا

۱)خاصیت گرم داره ، چاق کننده ، صاف کننده خون و تولید کننده خون ، پوست انگور دیر هضم و دانه اون سرد و خشکه

۲)انگور واسه درمان مریضی فشار خون ، روماتیسم ، نقرس ، مسمومیت داخلی خوبه و از دچار شدن سرطان جلوگیری می کنه.انگور مقوی قلب و معارج بیماریای جلدی ، خونی و عصبیه.

۳)اگه کشمش رو تو یه مدت طولانی در آب بجوشونن جوشوندی به دست میاد که واسه سینه خوبه و واسه درمان و درمون امراض ریوی هم مصرف می گرددو فایده می بخشه.

۴)هسته های انگور رو اگه بکوبید و با عسل مخلوط کنین و به کسائی که دچار خلط شدن بدین اونا رو درمون می کنه.

۵)در بیماریای زیادی که در اثر مسمومیت بدن تولید شده درمون و رژیم با انگور رو پیشنهاد کردن ، مخصوصا در بیماریای یبوست ، مشکلات روماتیسم ، چاقی ، سوء هاضمه ، بواسیر ، کم خونی ، عصبانیت ، انسداد مجرای طحال و کبد ، باید رژیم انگور گرفته شه.

۶)انگور دارای ویتامینای “آ”و “ب”و”ث” هستش و مواد ازت و مواد قندی و نشاسته ای بوده و خاصیت ضد عفونی کننده داره.

۷)انگور دارای قند و چربی و آلبومین و آهن و کلسیم و فسفر و پتاسیم و ارسنیک و منگنز و یده.پتاسیم اون واسه بچه های ضعیف البنیه و کم خون بسیار نافعه.

۸)انگور به دلیل مدر( ادرار آور ) بودن بهترین دافع سموم بدن بوده و واسه جمیع بیماران خوبه مگه مبتلایان به مریضی قند و بیماریهای جهاز هاضمه.

۹)انگور واسه سلامتی قلب ، ریه و کلیه نافعه و به دلیل داشتن املاح پتاسی و مواد سلولزی ملین و مدر واسه مبتلایان به اوره خون مناسب و سازگاره.

علاوه بر این یه خبر خوش دیگه هم واسه طرفداران انگور هست و اون خاصیت ضد پیری این میوه س که پس از تحقیقات زیاد به اثبات رسیده. انگور از پیر شدن سلولا مانع می شه.

به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که آب انگور هم به اندازه خود اون و حتی بیشتر از اون واسه سلامتی بدن خوبه و پزشکان علاوه بر نوشیدن آب انگور، خوردن میوه اون راهم تاکید می کنن.

خواص جورواجور انگور

در میوه ها ترکیبایی به نام فیتوکمیکال هست. این ترکیبا جزو سیستم ایمنی گیاه حساب می شه. سیستم ایمنی، گیاه رو که در برابر آفات، قارچا و انگلا قرار داره از دسترس آفات حفظ کرده و تولید کننده عطر، طعم و رنگ گیاهانه. دیده شده انگورهایی که رنگ بنفش و قرمز دارن شامل ماده ای به نام آنتوسیانین هستن.

این ماده در تمشک هم هست که وقتی وارد بدن می شه، می تونه از بروز مشکلات بسیاری مثل ناراحتیای قلبی عروقی، گرفتگی عروق، لخته شدن خون و در آخر حتی دیابت پیشگیری کنه. واسه همینه که میشه از خواص منحصر به فرد انگور رنگی نسبت به انگورهای زرد به وجود آنتوسیانین اشاره کرد.

هر چی رنگ انگور پررنگ تر باشه، غلظت فیتوکمیکالا در اون بیشتر بوده و انگورهای شامل هسته هم اگه هسته اونا خورده شه؛ خود هسته می تونه حرکات روده رو مخصوصا در آدمایی که مشکل یبوست دارن، کنترل کنه.

البته این افراد باید مایعات زیادی هم مصرف کنن. وقتی این ماده خورده می شه، ضدالتهاب بوده و مخصوصا در آدمایی که دچار تصلب شرایین هستن و مشکلات التهابی دارن دلیل بهبود حالت می شه.

خاصیت دیگری که این میوه داره اینه که اجازه نمی ده پلاکتا در خون به هم بچسبند و از گرفتگی عروق پیشگیری می کنه. ضدسرطان بوده و خاصیت ضدپیری هم داره و سلولا رو از گزند رادیکالای آزاد که عامل پیر شدن سلولا هستن، مراقبت می کنه.

اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین حافظ سیستم قلب و عروق بوده و از لخته شدن خون در عروق قلب پیشگیری کرده و در عین حال خاصیت فیتواستروژنی هم داره یعنی آنتی اکسیدانیه که نه فقط خواص ضدسرطانی داره بلکه تا حدی حالت استروژنی ضعیفی هم بوجود میاره.