انگور میوه ای مقوی؛ گوهر سلامتی و تندرسی | تغذیه سالم

انگور میوه ایه شیرین و خوشمزه که در خیلی از احادیث اسلامی، اونو میوه بهشتی با هزاران خاصیت درمانی و دارویی معرفی کردن. این میوه مخصوص فصل تابستون و در بعضی نقاط میوه پاییزیه و در نوعای جورواجور با رنگای جور واجور، پرورش داده می شه. از معروف ترین گونه های کشت شده این میوه میشه به عسگری، یاقوتی سفید، یاقوتی قرمز، سلطانی، شاهرودی، بی دانه و… اشاره کرد. با آکا ایران همراه باشین.

 آشنایی خلاصه با انگور

انگور میوه ای مقوی؛ گوهر سلامتی و تندرسی

میوه انگور با نام علمی Vinifera، سرده ای از خونواده انگورسانانه که میشه بیشتر از ۱۱ جنس و ۶۰۰ گونه رو یافت. این میوه که به دو نوع دانه دار و بی دانه تقسیم بندی می شه، گیاهیه بوته ای که ساقه های رونده داشته و در مقابل بعضی از برگای خود، پیچک داره. رنگای مختلفی از جمله سرخ، مشکی، زرد و سبز کم رنگ شایع ترین رنگایی که در سراسر جهان رشد و پرورش یافته ان. در مناطقی که کم ترین دمای اونا ۱۵ درجه سانتی گراد و بیش ترین دمای اونا ۴۰ درجه سانتی گراد باشه، میشه نوع خوب و مرغوب این میوه سالم و مقوی رو پرورش داد.

کشور ایران یکی از تولیدکنندگان اصلی انگور در سراسر دنیاس که هرساله بیشتر از ۲ میلیون تن انگور رو واسه مصرف پرورش میده. انگورهای عسگری، فخری، خلیفه حصار، یاقوتی سفید، یاقوتی قرمز، شاهرودی، شانی، مهره، ریش بابا، کشمشی یا سلطانی، روچه قرمز، دم خروسی، رازقی شیرازی، شصت عروسان، امیری، نباتی، خلیلی، الغی مشکی و مثقالی از معروف ترین شکلای جور واجور کشت شده این میوه تابستونی در کشور ایران هستن. درخت انگور که از اون به درخت مو هم یاد می شه، درختیه بالارونده و معمولا با تکیه به دیوار و درختای مجاور خود رشد می کنه. در ساقه این درخت گره های زیاد و برگای بسیاری مشاهده می شه. برگایی که معمولا از پنج لوب دندانه تشکیل شده و دارای رنگ سبز تیره س. میوه این درخت به صورت خوشه ای، گوشتی و شیرین ظاهر شده که در فصل برداشت، منظره ای قشنگتر و خیره کننده رو به وجود می آورد.

همونجوری که می دونین همه بخشای این میوه بهشتی قابل استفاده بوده و هر کدوم از خواص دارویی و درمانی عجیب و زیادی برخودارند. هسته انگور پر از روغن و ماده ای به نام تاننه که در صنعت غذایی و دارویی کاربرد خاص و زیادی داره. محققان و کارشناسان تغذیه  سلامتی با تحقیقات انجام شده بر دانه انگور و روغن به دست اومده، موادی مثل پالمتیک، اسید لینولئیک، اسید استئاریک، اسید آراشیک، تری کلیسیرید و اسید اولئیک رو در این قسمت از انگور یافته و اونو یکی از ارزشمندترین بخشای این میوه تابستونی معرفی کردن. هم اینکه پوست انگور نیزدارای تانن، تارتارات پتاسیم، مواد معدنی و اسیدهای آزاده که حضور اونا واسه سلامتی و مراقبت از ایمنی بدن، موثر و به درد بخور هستش. در برگ مو که یکی از خوشمزه ترین غذاهای سنتی ایرونی رو به وسیله اون جفت و جور می کنن هم میشه مواد با ارزشی مانند ساکارز، لوولز (Levulose)، اسیدهای آلی، مواد شامل نشاسته و اینوزیت (Inosite) رو یافت.

مواد مغذی موجود در ۱۰۰ گرم انگور

طبق گزارشات اعلام شده به وسیله محققان و کارشناسان تغذیه و سلامتی، مواد مغذی و معدنی به درد بخور بسیاری در انگور هست که همین امر از دلایل تاکید و پیشنهاد ایشون جهت مصرف این میوه واسه حفظ سلامتی و سیستم ایمنی بدن، هستش. اونا فکر می کنن که هر ۱۰۰ گرم انگور شامل ۰/۹ گرم فیبر، ۰/۱۶ گرم چربی، ۰/۷۲ گرم پروتئین، ۱۵/۴۸ گرم شکلای جور واجور قند، ۱۸/۱ گرم کربوهیدرات، ۰/۰۶۸ میلی گرم ویتامین ب۱ (تیامین)، ۰/۱۸۸ میلی گرم ویتامین ب۳ (نیاسین)، ۰/۰۷ میلی گرم ویتامین ب۲ (ریبوفلاوین)، ۰/۰۵ میلی گرم ویتامین ب۵ (پانتوتنیک اسید)، ۲ میکروگرم ویتامین ب۹ (اسید فولیک)، ۰/۰۸۶ میلی گرم ویتامین ب۶، ۳/۲ میلی گرم ویتامین ث، ۰/۲۹ میلی گرم ویتامین ای، ۱۴/۶ میکروگرم ویتامین کا، ۲۰ میلی گرم فسفر، ۱۰ میلی گرم کلسیم، ۷ میلی گرم منیزیم، ۰/۳۶ میلی گرم آهن، ۰/۰۷۱ میلی گرم منگنز، ۱۹۱ میلی گرم پتاسیم، ۰/۰۷ میلی گرم روی، ۲ میلی گرم سدیم و ۷/۸ میکروگرم فلوریده که هر کدوم از این مواد، واسه سلامتی، سرحالی، تازگی، جوونی، ایمنی بدن، جلوگیری از رشد میکروبای مضر و… مناسب و به درد بخور هستن.

فایده های درمانی هسته انگور

 از دیدگاه طب سنتی، هسته انگور دارای طبیعتی سرد و خشکه. مثلا به معرفی بعضی از مهم ترین اونا می پردازیم.

۱. هسته انگور پر از تانن بوده و قابضه.

۲. واسه آدمایی که به اسهال گرفتار هستن، به درد بخور بوده و این مشکل رو برطرف می کنه.

۳. از ترشحات ادرار و اسپرم کم کرده و اونو تنظیم می کنه.

۴. آدمایی که از مثانه و کلیه ای ضعیف رنج می برن، نباید از هسته انگور استفاده کنن، چون واسه سلامتی اونا مضر هستش.

۵. از هسته انگور، روغنی مقوی با فایده های درمانی عجیبی گرفته می شه که میشه به جلوگیری از ایجاد یبوست و گرم کردن بدن اشاره کرد. جالبه بدونین که در صنعت از روغن این میوه واسه تولید رنگای نقاشی و هم جفت و جور صابونای نرم کننده بدن هم استفاده می شه.

فایده های درمانی پوست انگور

۱. از دیدگاه محققان طب سنتی ایران، پوست انگور هم مثل هسته اون، از طبیعتی سرد و خشکه، پس مصرف اون واسه افراد گرم مزاج پیشنهاد می شه.

۲. در طب سنتی، پوست انگور رو پس از خشک کردن، سوزونده و به خاکستر تبدیل می کنن. بعد از این ماده به دست اومده جهت درمان خیلی از زخمای ایجاد شده در بدن استفاده می کنن.

۳. پوست انگور، نسبت به بقیه قسمتای این میوه، دیرهضم تر بوده و پیشنهاد می شه آدمایی که دستگاه گوارشی ضعیف دارن، اونو با پوست میل نکنن. بهتره هنگام میل کردن، پوست اونو کنده و فقط از گوشت اون استفاده کنن.

فایده های درمانی و دارویی برگ انگور (برگ مو)

۱. به کار گیری برگ انگور واسه بندآوردن خونریزیای داخلی و خارجی بدن پیشنهاد شده. خونریزیایی مانند خونریزی رحم و خونریزی بینی رو میشه با به کار گیری این بخش از انگور درمان کرد.

۲. در طب سنتی و مدرن از برگ انگور جهت نابود کردن مریضیای نقرس و یرقان (زردی) استفاده می شه.

۳. واسه آدمایی که گرفتار به حالت تهوع و رفلکس معده هستن، میل کردن برگ مو پیشنهاد شده.

۴. برگ مو قابضه و در طب سنتی مورد کاربرده های فراوون قرار میگیره.

۵. در دوران بلوغ نوجوانان و هم اینکه زمان یائسگی بانوان، برگ مو بسیار موثر بوده و مثل دارویی شفابخش، مشکلات گردش خون رو در این افراد برطرف می کنه.

۶. کارشناسان طب سنتی ایران، دم کرده برگ مو رو ماده ای به درد بخور جهت برطرف کردن قرمزی پوست به دلیل التهاب اون می دونن.

۷. کارشناسان تغذیه در طب سنتی، جوشونده برگ مو رو واسه رفع سرمازدگی دست و پا موثر و به درد بخور معرفی می کنن.

۸. آدمایی که به مریضی واریس گرفتار هستن، با به کار گیری دم کرده برگ مو، می تونن تاثیری عجیب رو در بهبود آسیب به وجود اومده ببینن.

تصفیه خون با مصرف انگور

کارشناسان تغذیه و سلامتی، مهم ترین ویژگیای میوه انگور رو تصفیه کردن خون بدن آدم معرفی کردن. ایشون فکر می کنن این خاصیت در انگور قرمز نسبت به بقیه گونه های این میوه بهشتی، بیشتر بوده و میل کردن اون واسه آدمایی که گرفتار به کم خونی هستن، بسیار به درد بخور هستش. در واقع بهترین نوع انگور واسه این افراد، انگور یاقوتی (انگور قرمز) گفته شده. هم اینکه استادان طب چینی فکر می کنن در انگور، نمکایی هست که علاوه بر تصفیه خون، غدد و بقیه اندامای بدن آدم رو هم پاکسازی می کنه.

انگور میوه ای پر از انرژی

در طب سنتی چینی، باور بر انرژی زا بودن انگور بسیار قویه و پزشکان این طب می گن که به کار گیری این میوه، استخونای بدن رو محکم و قوی می سازه و به مفاصل هم قدرت و انرژی زیادی می بخشه. هم اینکه از این میوه خوشمزه و آبدار در برطرف کردن مریضیایی مثل روماتیسم، آرتریت، دفع ادرار همراه با درد و زندونی شدن مایعات در کلیه و مثانه هم استفاده می شه. از طرفی، این افراد اثر درمانی آب انگور بر مریضیای کبدی مانن هپاتیت و زردی (یرقان) رو عجیب می خونن.

با مصرف انگور از دچار شدن به مریضیای روحی کم کنین

مقاله های در رابطه:

  • شلیل؛ هلوی بدون کُرک و درمان گرمازدگی
  • توت فرنگی ؛ ملکه میوه ها
  • آلبالو؛ میوه جوونی و سرحالی
  • آلو؛ میوه ای خوش طعم و بهترین سم زدا واسه بدن

بدیش اینه در عصر جدید و تغییر سبک زندگی بشر، مشکلات جسمی و روحی زیادی دامنگیر آدما شده که ذهن محققان و محققان تغذیه و سلامتی رو به خود معطوف ساخته. ایشون طی تحقیقات انجام شده بر بقیه مواد معدنی و مغذی لازم بدن یافته های باحال و زیادی رو بدست آورده ان. اونا فکر می کنن که کاهش پتاسیم در بدن آدم، باعث گرفتار به مریضیای ذهنی مانند پریشونی و افسردگی می شه. مخصوصا با گذشت سن که علاقه آدما به دلیل از دست دادن بخش اعظمی از حس چشایی و امید به زندگی، مصرف میوه ها و سبزیجات تازه، تا اندازه بدی کم میشه، دچار شدن به مریضیای روحی و روانی بیشتر از دوران جوانیه. در حالی که فقط با مصرف در حد میونه روی میوه انگور میشه پتاسیم لازم بدن رو تامین کرد و مانع از بروز اینجور مشکلاتی شد.

انگور موثر در درمان روماتوئید و آرتریت

محققان به این نتیجه رسیدن که در انگور، شکلای جور واجور آنتی اکسیدانای لازم بدن آدم، هست که تاثیر زیادی در بهبود آرتریت اجرا می کنه. در این مریضیا آنزیمای خطرناکی وجود دارن که با کارکرد خود، موجب آسیب زدن و تخریب مواد تشکیل دهنده غضروف و استخونای بدن آدم شه. از این روست که پزشکان و کارشناسان تغذیه و سلامتی، مصرف انگور رو که شامل مقدار با ارزشی از آنتی اکسیدان هاییه که مانع از کارکرد این آنزیمای مضر می شه، پیشنهاد می کنن.

مصرف انگور در پیشگیری از دچار شدن به سرطان

الاژیک ماده ایه مغذی و گیاهی که با قرار گرفتن در محیط آزمایشگاهی، از شروع فعالیت عواملی که باعث ایجاد سرطان می شه، جلوگیری می کنه. حالا خوبیش اینه محققان این ماده مهم و به درد بخور رو در انگور کشف کرده و فکر می کنن که قبل از ایجاد مواد سرطانی و موتاسیون شدن ژنا، وارد عمل شده و باعث خنثی شدن اون می شه. در واقع الاژیک اسید می تونه با قدرت تموم، موادی که با قرار گرفتن در آلودگیای ایجاد شده  به وسیله محیط، گوشتایی که نمک سود شدن، گوشتای کبابی و آلودگیای به وجود اومده به وسیله سیگار رو که باعث بروز سرطان می شن، از بین ببرن.

میوه انگور مناسب واسه کاهش فشار خون

یکی از مهم ترین دلایل بالا رفتن فشار خون در بدن آدما، کمبود پتاسیم است. طبق تحقیقات انجام شده به وسیله کارشناسان بخش سلامتی، مصرف روزانه ۵/۲ تا ۹/۳ گرم پتاسیم، باعث کاهش فشار خون در آدمایی می شه که از فشارخون بالا رنج می برن؛ پس میشه با میل کردن انگور که پر از این ماده به درد بخور و ارزشمنده، از دچار شدن به این مریضی جلوگیری و حتی باعث کاهش اون شد. طوریکه اگه درزمان شبونه روز، بین ۱/۳ تا ۳/۲ گرم پتاسیم مصرف شه، حدود ۲۵ درصد از مرگای انجام شده به واسطه فشار خون بالا کم میشه.

فواید درمانی عجیب آب انگور

۱. در آب انگور، اندازه مناسبی از آنتی اکسیدانای لازم بدن هست که مصرف اون واسه بالا بردن قدرت سیستم ایمنی بدن سودمنده.

۲. آدمایی که دچار مریضیای تنفسی مانند آسم هستن، می تونن با نوشیدن آب انگور تا حد زیادی، بر این مریضی پیروز شده و از فشار به وجود اومده به وسیله اون کم کنن.

۳. آب انگور از دیگر مواد موثر در رفع یبوست در افراده و پزشکان طب سنتی از اون به عنوان ملینی قوی یاد می کنن.

۴. مصرف آب انگور قرمز از افراد در مقابل با خیلی از مریضیای عفونی مراقبت می کنه، چراکه این نوشیدنی خوشمزه و دوست داشتنی، پر از موادیه که از دشمنان اصلی ویروسا و باکتریای مضر بدن حساب می شن.

۵. پزشکان طب سنتی می گن که نوشیدن آب انگور بنفش، واسه بهبود تصلب شریان بسیار به درد بخور هستش.

۶. در آب انگور اکسید نیتریک زیادی هست که با نوشیدن اون میشه از بروز لخته شدن خون در رگای خونی جلوگیری کرد؛ پس با مصرف این ماده خوشمزه میشه از دچار شدن به مریضیای قلبی تا حد زیادی پیشگیری کرد.

۷. آب انگور پاک کننده بسیار قوی خون هستش که با نوشیدن اون میشه مشکلات به وجود اومده خون رو برطرف کرده و سمای خطرناک بدن رو نابود کنه.

۸. کلسترول به دو گروه کلسترول مضر و کلسترول به درد بخور تقسیم بندی شدن. جالبه بدونین که در آب انگور فلاوونوئیدهایی هست که اندازه کلسترول خوب بدن (LDL) رو زیاد کرده و از ایجاد گرفتگی در شریانا جلوگیری کرده و باعث سالم و قوی موندن قلب می شه.

۹. پزشکان طب سنتی به آدمایی که از مریضی ورم کلیه رنج می برن، پیشنهاد می کنن که آب انگور بنوشن، چراکه مایعی ادرارآور بوده و می تونه در بهبود این مریضی دردناک نقش مهمی رو اجرا کنه.

۱۰. آدمایی که گرفتار به مریضی مشکل کبد هستن، می تونن با نوشیدن آب انگور به صورت عجیبی به مقابله با اون بپردازند. پزشکان فکر می کنن که این نوشیدنی طبیعی به ذخیره شدن قند در کبد کمک کرده و باعث آسون کردن در دفع اون به وسیله صفرا می شه. این به تقویت کبد کمک زیادی می کنه.

۱۱. بانوانی که به سرحالی و تازگی پوست خود اهمیت خاصی قائل هستن، کافیه آب انگور رو بر پوست خود مالیده تا از به وجود اومدن چین و چروک زودرس جلوگیری کنن.

۱۲. آب انگور رو یه جور غذای سالم و بسیار مقوی معرفی کردن که مصرف اون واسه آدمایی که از یه مریضی سخت و ضعیف کننده جون سالم به در بردن، بسیار پیشنهاد شده. این نوشیدنی گوارا می تونه قدرت جسمی از دست رفته رو به اونا بازگرداند و بدن اونا رو قوت و نیرو بخشه.

نکته مهم

طبق اظهارات کارشناسان و پزشکان، آب انگور پر از مواد مغذی و معدنی لازم بدن آدما هستش که مصرف اون واسه پیشگیری و درمان خیلی از مریضیا موثر و به درد بخور هستش. البته نباید از یاد برد که به کار گیری این نوشیدنی طبیعی و خوشمزه هم مانند هر خوراکی دیگه، باید در حد میونه روی صورت پذیرد تا باعث آسیب رسوندن به بدن نشه؛ پس پیشنهاد می کنیم که افراد گرفتار به مریضیای جور واجور، با نظر و مشورت دکتر معالج خود به نوشیدن این ماده دوست داشتنی دست به کار شن.

روش درست کردن چندین دسر خوشمزه با انگور

بستنی با طعم انگور

مواد لازم

انگور یاقوتی ۱ کیلو، بستنی وانیلی نیم کیلو، بیسکوئیت ساده ( بدون کرم) ۱ بسته، پودر قند واسه تزئین، پسته خرد شده ۱ قاشق غذاخوری، گردوی خرد شده ۱ قاشق غذاخوری، بادام هندی خرد شده ۱ قاشق غذاخوری، شکلات آب شده ۱ قاشق سوپ خوری، خامه ۲۰۰ گرم

روش درست کردن

در مرحله اول، پس از شستشوی کامل انگورها، اونا رو دانه دانه کرده و اجازه بدین خوب خشک شن. بعد نصف اونا رو درون ظرف ریخته و داخل فریزر بذارین تا یخ ببنده. نیم دیگه رو به همراه بستنی و خامه درون دستگاه مخلوط کن ریخته و خوب با همدیگه ترکیب کنین. زمانیکه ماده ای به طور کامل نرم و یکدست بدست اومد، انگور یخ زده رو از فریزر خارج کرده درون ظرف مخصوص بستنی، تعدادی از بیسکوئیتا رو ته ظرف چیده و با کمک قاشق اسکوپ، مقداری از ماده به دست اومده رو روی اونا بذارین. بعد از انگورهای یخ زده ورداشته و روی اون بذارین. در این بخش به اندازه دلخواه از شکلات آب شده، گردوی خرد شده، پسته خرد شده و بادام هندی خرد شده رو روی انگورهای یخ زده ریخته و دوباره روی اونا رو بیسکوئیت بچینید. می تونین فقط از یه ردیف بیسکوئیت استفاده کنین. در آخر از مقداری پودر قند جهت تزئین دسر خود استفاده کرده و اونو دوباره درون فریزر بذارین تا تموم مواد خود رو بگیره. پس از فریز شدن مواد دسر، اونو از فریزر خارج کرده و با ریختن خامه روی اونا این بستنی خوشمزه رو بخورین.

تارت انگور

مواد لازم

خمیر هزارلا یخ زدایی شده ۴۰ گرم، زرده ی تخم مرغ، انگور در دو رنگ بدون هسته ۱ پیمانه، شکر مخصوص شیرینی پزی ۱ قاشق غذاخوری، شکر دانه بزرگ جهت پاشیدن روی سطح تارت، آرد به مقدار لازم (جهت پاشیدن روی میز)، نمک به اندازه لازم، خامه زده شده ۱ قاشق غذاخوری

روش درست کردن

اول فر گاز رو روی دمای ۲۰۰ درجه سانتی گراد تنظیم کرده و اجازه بدین تا گرم شه. در این فاصله، روی سطح تمیز و صافی مقداری آرد ریخته و خمیر هزارلایه (این خمیر به صورت آماده از فروشگاه های مواد غذایی قابل جفت و جور س و باید همیشه درون یخچال نگهداری شه) رو روی اون باز کنین. تلاش کنین اونو به شکل چهار مربع در ابعاد ۱۰ سانتی متر برش بدین و درون سینی فر بذارین. به وسیله چاقوی مخصوص برش خمیر، از مرکز هر مربع به اندازه یه سانتی متر لبه گذاشته و درون اونو خالی کنین. این عمل رو با دقت و تمرکز بسیار انجام بدین. باید تلاش کنین که خمیر پاره نشه. سینی فر رو به مدت زمان ۱۵ دقیقه درون فریزر بذارین تا به شکل مناسب جهت پخت تارت تبدیل شه.

در این مرحله از کار، انگور، شکر شیرینی پزی و نمک رو درون ظرفی مناسب با همدیگه مخلوط کرده و به آرومی اونا رو هم بزنین. از مخلوط به دست اومده درون چاله های مرکز خمیرهایی که با کمک چاقوی مخصوص برش خمیر ایجاد کردین، به اندازه مناسب و برابر بریزین. تلاش کنین که تموم خمیر با ترکیب انگور پر نشه. بعد به کمک قلم موی مخصوص شیرینی پزی لبه های خمیرها رو با مخلوط تخم مرغ و شکر آغشته کرده و روی اونا رو با شکر دانه بزرگ بپوشونین. حالا تارت رو به مدت زمان ۲۳ تا ۲۷ دقیقه درون فر قرار داده تا طلایی رنگ شه. پس از اون، خمیر رو از درون فر خارج کرده و اجازه بدین سرد شه. تارت انگور آماده سروه. این خوراکی خوشمزه رو با فنجانی از نوشیدنیای داغ مانند قهوه، نسکافه یا چای تازه دم بخورین.

منبع :