انگور سیاه عمر را زیاد میکند +خواص | تغذیه سالم

این میوه بهشتی یکی شکلای جور واجور ویتامین رو در خود جای داده ویتامین هایی که بای سلامتی بدن حیاتیه.

در ادامه مجله آکا ایران به فایده های درمانی و ویتامینای موجود در این میوه میپردازیم.

انگور مشکی عمر رو زیاد میکنه +خواص

خواص انگور مشکی

تقویت سیستم ایمنی بدن

انگور مشکی در مقایسه با پرتقال چهار برابر و در مقایسه با بلوبری ۳۳ برابر ویتامین C بیشتری داره.

جفت و جور یه کمپوت خوشمزه از انگور مشکی باعث نمی شه که فواید اون از بین بره. ۱۴۰ گرم کمپوت انگور مشکی شامل ۱۸۲ میلی گرم ویتامین C هستش که این مقدار دو برابر نیاز پیشنهاد شده روزانه (واسه حفظ سلامت سیستم ایمنی بدن) است.

حفظ کارکرد قلب و عروق

آنتوسیانینای انگور مشکی که باعث می شن این میوه به رنگ بنفش دیده شه، و آنتی اکسیدان های قوی اون، بیماریای قلبی و عروقی رو کاهش میدن.

تئوری که در این مورد هست، میگه این آنتی اکسیدانا از عروق داخلی مراقبت می کنن.

procyanidins موجود در انگور مشکی باعث انعطاف پذیری بیشتر رگای خونی شده، و البته این انگور مثل شکلای جور واجور توت ، یه منبع عالی پتاسیمه که این ماده به حفظ سلامتی فشار خون کمک می کنه.

بهبود کارکرد مغز

آنتوسیانین موجود در انگور فرنگی مشکی به مراقبت از سلولای عصبی کمک کرده و شما رو از نظر ذهنی سریع تر و باهوش تر می کنه.

محققان موسسه Plant & Food با همکاری دانشگاهی در انگلستان تحقیقی از ۳۶ بزرگسال انجام دادن، اینطوری که به گروهی ۲۵۰ میلی گرم عصاره انگور مشکی داده و به یه گروه دیگه نوشیدنی دارونما.

این محققان فهمیدن آدمایی که نوشیدنی انگور مشکی مصرف کرده بودن، اندازه توجه و اخلاق اونا بهبود پیدا کرده و خستگی اونا از بین رفته بود.

بهبود تمرینات ورزشی

دلایلی هست که نشون میده انگور فرنگی مشکی می تونه به بهتر شدن کارکرد ورزشی فرد کمک کنین.

محققان دانشگاه چیچستر به بررسی تاثیر کپسول پودر انگور مشکی (که هر کدوم برابر ۱۰۰ عدد انگور بودن) روی کارکرد فرد در دوی سرعت با فاصله و شدت بالا پرداختن.

اونا فهمیدن که دریافت این مکمل باعث شده دوندگان دوی سرعت (که ورزشکار حرفه ای نبودن) ۱۱ درصد بیشتر منطقه ای که می دویدند رو پوشش داده و ۱۰ درصد هم طولانی تر بدوند.

کارشناسان حدس میزنن که انگور مشکی می تونه فشار به وجود اومده به وسیله اکسیداسیون در بدن رو که به خستگی منجر می شه کاهش داده و خواص ضدالتهابی اون به بهتر شدن جریان خون کمک می کنه.

بازیکنان فوتبال، راگبی و دوندها می تونن از این فواید بهره مند شن.

خواص ضدپیری پوست

انگور مشکی فواید فوق العاده ای هم واسه پوست داره، چون آنتوسیانین و ویتامین C موجود در اون باعث تقویت کلاژن شده و باعث سفت شدن و فرم گرفتن پوست می شن.

البته هیچ تضمینی نیس که پوستتون به طور کامل از چین و چروک ها خلاص شه، اما به عنوان بخشی از رژیم غذاییتان باید دست کم پنج واحد میوه و سبزی مصرف کرده تا با مشکلات بالا رفتن سن مقابله کنین.

انگور مشکی عمر رو زیاد میکنه

.

منبع :