انگور: درمانی طبیعی برای کلیه ها | سبزیجات

پیشنهاد می شه که انگور رو وارد برنامه غذایی روزانه بکنین. به خاطر اینکه این میوه فایده های درمانی خاص ای داره که واسه حفظ کارکرد کلیه ها به درد بخور هستن.

واسه حفاظت از سلامتی کلیه هاتون چه کارایی انجام می دید؟ آب کافی می خورین؟ مطمئنین که نمک دریافتی از مواد غذایی رو به طور کامل دفع می کنین؟ هر روز ورزش می کنین؟ باید بدونین که تموم این اقدامات واسه داشتن کلیه هایی سالم لازم ان. با این حال خیلی از ما از انجام اینجور کارای ساده ای هم غفلت می کنیم و تا قبل از مشاهده اولین علائم مریضی در کلیه ها به فکر سلامت اونا نمی افتیم. حالا خوبیش اینه انگور جزو میوه هاییه که واسه ارتقای سلامت این اندامای لوبیایی شکل خوبه.

فواید انگور واسه کلیه ها
درد در قسمت پایین کمر که به شکم سرایت می کنه، درد در بین دفع ادرار، تغییر رنگ ادرار و چیزای دیگه ای به جز اینا جزو نشونه هایی هستن که نشون میدن کلیه ها دچار مشکل شدن. براساس بررسیای انجام شده به وسیله محققان آمریکایی در آینده از هر ۹ نفر یه نفر با مشکلات کلیوی مواجه می شن. این مشکلات از عفونتای ساده مجاری ادراری گرفته تا سنگ کلیه یا بیماریای طولانی کلیه رو شامل می شن که در دراز مدت کار مریض رو به مراقبتایی مانند دیالیز یا پیوند کلیه میکشونه.

واسه تقویت کلیه ها کافیه که روزانه ۱۵ حبه انگور بخورین. بهترین زمان واسه مصرف انگور در وعده صبحونه س

سلامت کلیه ها نیاز به مراقبتای روزانه داره؛ چون مشکلات کلیوی فقطً به مریضی ژنتیکی محدود نمی شن. عادتا و سبک زندگی و هم اینکه تغذیه ما نقش مهمی در وضعیت سلامت کلیه هامون داره. در نتیجه لازمه که یه رژیم غذایی مناسب داشته باشه تا با مصرف مواد غذایی به درد بخور کلیه هاتون سالم تر بمونن. به خاطر همین پیشنهاد می شه که انگور رو وارد برنامه غذایی روزانه بکنین. به خاطر اینکه این میوه فایده های درمانی خاص ای داره که واسه حفظ کارکرد کلیه ها به درد بخور هستن.

قدرت هسته انگور
اگه شما انگور میل می کنین اما جزو آدمایی هستین که هسته اونو جدا می کنین فکرتون صد درصد از بیخ و بن غلطه. به خاطر اینکه هسته انگور پر از «فنولیکا» و «پروآنتوسیانیدین» است که هر دو جزو آنتی اکسیدان های قوی حساب می شن. این آنتی اکسیدانا باعث تقویت کلیه ها شده و آسیبای وارد شده رو بازسازی می کنن.
اثرات انگور به دلیل دارا بودن همین آنتی اکسیدانا و ویتامینایی از جمله ویتامین C،E و بتاکاروتن به مدت ۳ روز در کلیه ها فعال می مونه و به خاطر همین از این میوه به عنوان درمانی طبیعی واسه این اعضا یاد می شه. تموم ترکیبات انگور به دفع سموم از کلیه ها کمک کرده و باعث بهتر شدن کارکرد اونا می شن. هسته انگور به تنظیم فشارخون، بهبود جریان خون و تقویت رگای خونی هم کمک زیادی می کنه.
یافته های پژوهشی که در مجله Applied Physiology به چاپ رسیده نشون میده هسته انگور به زنده کردن بافتای آسیب دیده کلیه ها کمک می کنه و هم اینکه درمانی موثر واسه آدمایی حساب می شه که از مشکل اضافه وزن رنج می برن. حواستون باشه که چربی زیاد خطر بروز مشکلات کلیوی رو بالا می برن و حالا خوبیش اینه هسته انگور به رفع این چربیا کمک می کنه.

خواص آب انگور
آب انگور طبیعی و بدون قند اضافه

منبع : tebyan.net