انگور التهاب معده و رودهها را درمان میکند | بیماری

: جام جم : انگور شامل ویتامینهای آ، ب و ث و هم دارای مقداری منیزیم، کلسیم، آهن، فسفر، پتاسیم و آلبومینه. کارشناسان تغذیه فکر می کنن انگور میوه بسیار مفیدیه که خاصیت قلیایی داره و باعث قلیایی شدن خون میشه. از این دید هر یک کیلوی اون برابر یه لیتر آب معدنی است، به دلیل وجود مواد قندی زیاد انرژیزاست و گرما بدن رو تامین میکنه.
امروزه در طب درمانهای طبیعی از رژیمهای جور واجور انگور استفاده میکنن. هم اینکه این میوه رو واسه درمان بیماریهای یبوست، مشکلات رماتیسم، کمخونی و حتی پیشگیری از سرطان به درد بخور میدونن.
یکی از خواص انگور، صافکننده و تولید کننده خون بودن اون هستش. انگور قند خون رو هم تنظیم میکنه. هم اینکه انگور قرمز واسه تصفیه خون و خونسازی از انگور سبز هم بهتره. البته آدمایی که قند خون پایین دارن، میتونن از انگور بهره زیادی ببرن.

: انگور التهاب معده و رودهها رو درمان میکنه

انگور یکی از میوه های ضدسرطان شناخته شده و این به خاطر خواص ضدعفونیکنندگی اون هستش. آدمایی که در دوره نقاهت یه مریضی هستن یا ضعف عمومی بدن دارن و در نتیجه قدرت دفاعی بدن اونا کم شده، تلاش کنن از انگور به مقدار زیادی استفاده کنن.
انگور پتاسیم زیادی داره که به جبران ضعف بدن کمک میکنه. به دلیل داشتن پتاسیم، مقوی قلب و یه داروی موثر واسه کمخونیه چون دارای آهن، منگنز و منزیم بوده و در کنترل فشارخون موثره. افراد گرفتار به ناراحتیهای قلب و اعصاب میتونن آب اونو هم درزمان روز بنوشن.
انگور واسه سلامتی قلب، ریه و کلیه نافعه و به دلیل داشتن املاح و مواد سلولزی، ملین و مدر بوده و واسه مبتلایان به اوره بالای خون (نقرس) مناسب و سازگاره و یبوست که مشکلات اون بیاشتهایی، نفخ، سردرد، تشنگی بیشتر از اندازه و بدبویی دهن است با خوردن آب انگور تازه برطرف میشه.
علاوه بر این که انگور در درمان یبوست و التهاب معده و رودهها موثره؛ بسیار مقوی و مغذیه، خون رو تصفیه، سینه و ریه رو صاف و تمیز میکنه. انگور هم اینکه در درمان سل ریوی و مشکی سرفه موثره و واسه درمان اسهال خونی از انگور استفاده میشه. هم اینکه واسه درمان نقرس خیلی خوبه. آدمایی که معده ضعیف دارن باید انگور رو بدون پوست بخورند چون پوست اون دیرهضم بوده و موجب دل درد، نفخ و مشکلات دیگه میشه.

.

منبع :