انگل ها در بدن شما زندگی می کنند اگر … | بیماری

آکایران :مجله سیب سبز – محبوبه عطایی:شما تنها نیستین. بی اینکه بدونین، در روده، معده و دیگه گوشه های بدن شما زندگی می کنن و هر روز که میگذره، به تعدادشون اضافه می شه. انگلا مهمونای نخونده ای هستن که هیچکی واسه شون دعوت نامه نفرستاده و از حضورشون در بدنش خوشحال نمی شه. با این وجود اونا راه شون رو پیدا کرده و بدن شما رو با مشکلات عجیبی روبه رو می کنن که واسه درمان شون باید ماه ها و حتی چند سال وقت و پول صرف کنین.
بنا : خیلی از ما نمی دونیم که انگلا به همه گوشه های جسم و البته روان مون آسیب میزنن و به خاطر همین بی خبری هم بیشتر راه درمان مشکلاتی که از وجود اونا ناشی شده رو اشتباه میریم. در این مقاله شما رو با آسیبای عجیبی که این مهمونای نخونده به بدن تون می رسونن آشنا می کنیم و چند درمان طبیعی واسه انگل زدایی بدن رو هم به شما پیشنهاد می کنیم.
جون ندارین؟
خستگی رهای تون نمی کنه؟ اگه همیشه خسته و بی حوصله اید نباید احتمال جون گرفتن انگلا در بدن تون رو ندیده بگیرین. بی حالی یا احساس بی تفاوتی همیشگی می تونه یکی از نشونه های ابتلای شما به این مشکل باشه، درحالی که بیشتر افراد تصور می کنن این احساسات به خاطر کار زیاد یا دچار شدن به  کم خونی یا ناهنجاریای فعالیت غده تیروئید سراغ شون میاد.

: انگلا در بدن شما زندگی می کنن اگه …

شکم تون ناکوکه؟
انگلا به دیواره روده حمله می کنن و به خاطر همین باعث دچار شدن به شکلای جور واجور مشکلات شکمی می شن. اگه دل پیچه دست از سرتون برنمی داره، بعید نیس که شمام دچار انگل شده باشین. شاید در میان عوارضی که به خاطر وجود انگلا در بدن ایجاد می شه، بیشتر افراد فقط با این مشکل آشنا باشن و هنگام دچار شدن به اون، در اولین قدم وجود انگلا رو بررسی کنن.
زیبایی تون در خطره؟
اگزما، جوش و تاول، کهیر، ضایعات و زخما ازجمله نشونه های وجود انگلا هستن و حتی خشکی همیشگی پوست هم می تونه به خاطر حضور این موجودات ایجاد شه. باحال اینجاس که انگلا تنها معده و روده رو هدف نمی گیرن، بلکه مستقیما زیبایی مبتلایان شون رو هم تهدید می کنن.
بداخلاقید؟
بدخلقی، مود پایین، مشکلات اضطرابی و حتی نوسانای خلقی هم می تونن به خاطر انگلا ایجاد شده باشن. اگه زیاد عصبانی میشین، فراموش کارتر از قبل شدین، همیشه مضطربید و احساس بی قراری می کنین، باید احتمال وجود اونا رو بررسی کنین.
روده تون تحریک پذیره؟
سندرم روده تحریک پذیر که خیلی از کارشناسان اونو به عنوان نشونه ای از مشکلات عصبی می دونن، می تونه به دلیل حضور انگلا ایجاد شده یا شدت بگیره.
بدخوابید؟
مشکلات خواب دلایل بیشماری می تونه داشته باشه؛ از مشکلات غددی گرفته تا مشکلات روانپزشکی همه می تونن خواب شما رو پریشون یا بی نظم کنن. اما این مشکل هم می تونه یکی دیگه از نشونه های وجود انگلا در بدن شما باشه. اگه بی خوابید، دندون قروچه می کنین یا در طول شب بارها از خواب بیدار میشین، بعید نیس که به این مشکل دچار شده باشین.
آب می رید؟
وزن تون هر روز کمتر می شه و هیچ غذایی نمی تونه اشتهای شما رو تحریک کنه؟ زیاد شدن وزن یهویی یا کاهش یهویی وزن می تونه از نشونه های وجود اینجور مشکلی باشه. بی اشتهایی همیشگی یا میل غیرقابل کنترل به غذا خوردن ازجمله نشونه هاییه که از این مریضی خبر میده. درحالی که بیشتر افراد بی اشتهایی رو به عنوان نشونه وجود انگلا می شناسن، اما در بعضی موارد اشتهای کاذب هم می تونه از وجود اونا خبر دهد.
درد می کشید؟
دردای عضلانی شما همیشه به خاطر حرکتای اشتباهی که انجام می دید اتفاق نمی افته. اگه از دردهای عضلانی، درد مفاصل، گرفتگی عضلانی، بی حسی دست یا پا، درد ناف، درد قلب و حتی درد آرتروز شاکی هستین، نباید احتمال گرفتار بودن تون به انگل رو ندیده بگیرین. میدونیم تعجب کردین اما باید بگیم که انگلا می تونن تک تک اعضای بدن تون رو از کار بندازن.
 
کم خونید؟
مشکلات باروری، دردها و مشکلات قبل از قاعدگی، عفونتای دستگاه ادراری، کیستا و فیبروم، مشکلات قاعدگی، مشکلات پروستات و. . . هم می تونن به دلیل وجود انگلا ایجاد شن. اونا خیلی راحت به مجاری ادرار، دستگاه گوارش و دستگاه تناسلی حمله می کنن و کارکرد این دستگاه ها رو دچار مشکل جدی و نیازمند درمان می کنن. حتی خیلی از آدمایی که آزمایش خون شون کم خونی رو نشون میده هم می تونن به اینجور مشکلی دچار باشن.
با اسلحه طبیعت به انگلا حمله کنین
هویج بخورین
خوردن هویج یه درمان شناخته شده واسه انگلای روده هستش. واسه هویج درمانی کافیه دو عدد از این گیاه رو رنده کنین و صبح که معده تون خالیه اونو نوش جون کنین.
موهیتو بسازین
موهیتو، نوشیدنی پرطرفداریه که از لیمو، نعناع و آب درست شده و می تونه داروی خوبی واسه درمان انگلا باشه. واسه ساختن این داروی طبیعی می تونین به یه فنجون چند برگ نعناع اضافه کنین و روی اون کمی لیمو بچکانید. البته فرق این موهیتوی دارویی با نوشیدنیای محبوب در اینه که به جای شکر باید در اون کمی نمک بریزین تا با کمکش انگلای معده تون رو از بین ببرین.
نارگیل خام بخورین
پودر نارگیل در میان شیرینی دوستا محبوبه اما اگه می خواین از خواص این میوه واسه انگل زدایی کمک بگیرین، باید اونو خاک و خالی نوش جون کنین. کافیه نارگیل تازه رو رنده و بخورین تا انگلای موجود در معده تون رو بکشه. اما اگه می خواین از این روش درمانی نتیجه ایده آل بگیرین، باید دست کم یه هفته درمان رو ادامه بدین.
دانه های لیمو رو دور نریزید
دانه لیمو دور ریختنی نیس. شما می تونین اونا رو خرد کنین و با کمک شون انگلایی که در بدن تون خونه کردن رو بکشین. دانه های به ظاهر بی مصرف لیمو که همیشه مراقبید در غذای تون نریزند، می تونن انگلای معده رو از بین ببرن. اگه اونا رو خرد کنین و همراه یه لیوان آب بخورین، نصف راه درمان انگلای معده تون رو جلو رفته اید.
رب گوجه رو از یاد ببرین
واسه اینکه انگلای معده تون رو از بین ببرین و از ایجاد قارچ و عفونت در بدن تون جلوگیری کنین، بهتره به جای به کار گیری رب گوجه آماده، گوجه تازه رو جانشین کنین. گذشته از این، می تونین هر روز یه عدد گوجه رو نصف کرده و با کمی نمک و فلفل مشکی به عنوان یه میوه خوش مزه و مقوی بخورین.
گوجه فرنگی خام که در سالادتان می ریزید هم داروی خوبی واسه محو کردن این انگلا هستش. پس این بار که واسه به میوه فروشی رفتید حتما جایی واسه گوجه فرنگی در سبد کالای خود بذارین.
سیرخوار شید
بوی بد سیر تنها کسائی که در کنار شما می شینن رو آزار نمی ده بوی این گیاه انگلای معده رو هم کلافه می کنه و باعث حذف اونا می شه. گذشته از این، سیر خاصیت ضدباکتری و ضدقارچ داره و می تونه یه داروی فوق العاده واسه کشتن میکروبا در بدن باشه. جویدن چند حبه سیر هر روز واسه پیشگیری و حذف انگلا راهی بسیار موثره که با کمکش می تونین نتیجه دلخواه تون رو بگیرین.
سرکه رو چاشنی کنین
سرکه نه فقط چاشنی خوش عطر و بوییه، بلکه می تونه یه داروی طبیعی واسه حذف انگلا هم باشه، البته اجازه ندین سرکه فقط به ظرف ترشی شما وارد شه، بلکه اونو چاشنی هر غذایی کنین. گذشته از این اگه یه قاشق غذاخوری سرکه رو با یه لیوان آب مخلوط کنین، می تونین به خاصیتی که واسه کشتن انگلای بدن تون داره هم امیدوار شید. نوشیدن هر روز این معجون می تونه واسه نابود کردن انگلای معده و درمان عفونت های شدید معجزه کنه.
زردچوبه دوست شید
در کمتر خونه ایرانیه که زردچوبه جایی نداشته باشه. این ادویه که خواص دارویی زیادی داره، یه ضدانگل طبیعی هم هست. اگه این چاشنی رو مستقیما به غذاهای تون اضافه کنین، می تونین نگرانی کمتری واسه وجود انگلا داشته باشین اما اگه جربزه مصرف کردن اون به تنهایی رو هم داشته باشین. می تونین تاثیر بیشتری از خاصیتای درمانی این ادویه بگیرین.

منبع :