انواع گروه خونی و رژیم های غذایی مربوط به آن ها | بیماری

: شکلای جور واجور گروه خونی و رژیمای غذایی مربوط به اونا

: هر  نوع گروه خونی باید رژیم غذایی خاصی پیروی کنه در این مطلب پیشنهادات و پیشنهادایی غذایی واسه آدمایی که گروه خونی ب دارن آوردیم با ما همراه باشین

 کارشناسان می گن که بهترین رژیم غذایی، رژیم غذایی متناسب با گروه خونیه.

گروه خونی در سال ۱۹۰۱ میلادی به وسیله یه دکتر اتریشی به نام کارل لندشتاینر کشف و منتهی به دریافت جایزه نوبل شد. شناخت گروه های خونی نقش قابل وصفی در نجات جون آدما داره. چهار گروه خونی A، B، AB و O هست و فرق گروه های خونی به دلیل وجود یا نبود وجود پروتئینی به نام آنتی ژنیه.آنتی ژن بدن رو واسه ساخت آنتی بادی تحریک می کنه. آنتی بادی ماده ایه که در جواب به تحریک یه آنتی ژن در بدن ساخته شده و با اون عکس العمل نشون میده. منخصصان تغذیه می گن که هر گروه خونی رژیم منحصر به خود داره که بهتره مورد توجه گرفته شه.

***مواد غذایی که پیشنهاد می شه افراد با گروه خونی B استفاده کنن:

به گزارش ساینس، برگ چغندر،چغندر،خیار،رازیانه،شید،گشنیز،سیب،زردآلو،زغال اخته،طالبی،گیلاس،کیوی،خربزه،هلو،جعفری،قارچ،سیر، کاهو،تره فرنگی،زنجبیل،بروکلی،کلم بروکسل،شکلای جور واجور کلم ،هویج،گل کلم،بادمجان،فلفل،موز،،انگور،آناناس،آلو،هندوانه،شیرگا، شیر بز،پنیر جفت و جور شده از شیر بز،ماست،گوشت گاو،گوشت گوساله،جگر،گوشت گوسفند.

***مواد غذایی که مناسب افراد با گروه خونی B نیس

کنگر،ذرت،کدو تنبل،تربچه،زیتون،ریواس،گوجه فرنگی،آوکادو،نارگیل،خرمالو،انار،گلابی،بستنی،گوشت مرغ،گوشت اردک، گوشت غاز و بلدرچین.ورزشای یوگا و تای چی به این افراد پیشنهاد می شه و باید از استرس و تنش روحی دوری کنن.

سلامت نیوز: رژیم غذایی مناسب واسه گروه خونی B

.

منبع : hidoctor.ir