انواع چای و خواص آن ها | تغذیه سالم

برترینا – ترجمه از الهام مظفری: چایا یکی از راه های عجیبی هستن که هم باعث آرامش  و هم سرحالی می شن. بعضی چایا به عنوان درمان فوری بیماریای جور واجور مثل سردرد، دردهای عضلانی، مشکلات پوستی و … به کار می رن. هزاران نوع چای جور واجور هست که می تونین از اونا استفاده کنین. در این جا به چایایی که در دسترس هستن و حتما باید اونا رو امتحان کنین می پردازیم:

واسه بزرگنمایی، روی عکس کلیک کنین

شکلای جور واجور چای و خواص اونا

چای سبز

چای سبز واسه خیلی از بیماریا و مشکلات سلامتی خوبه و می تونه درد آرتریت، التهاب و درد عضلانی بعد از ورزش رو کم کنه. واسه کاهش نفخ خوبه چون چای سبز شامل ماده فعال اپی گالوکاتچین گالات (EGCG)  است. چای سبز بدن رو از مواد مضر پاکسازی می کنه و واسه کاهش وزن خوبه.
خواص: به درد بخور واسه نفخ، کاهش درد، آلرژی، اکنه، کاهش وزن
چای بابونه

اگه بعد از شام احساس گرفتگی می کنین، یه فنجون چای بابونه بخورین. چای بابونه به شل کردن عضلات دستگاه گوارش و پراکنده کردن گازی که باعث نفخ می شه کمک می کنه. آرامش بخش است و به آرامش هرگونه ناراحتی معده کمک می کنه. چای بابونه می تونه به آرامش بیماریای پوستی مثل پسوریازیس، اگزما، اکنه و تجمع رنگدانها در پوست کمک کنه.
خواص: به درد بخور واسه خواب، مشکلات پوستی، مشکلات گوارشی، اضطراب، نفخ
چای نعناع

چای نعناع اثرات ضد درد و آرامش بخش داره که واسه درمان مشکلات گوارشی مثل نفخ خیلی خوبه. هم اینکه واسه سردرد و گرفتگی عضلات در دوران قاعدگی خوبه که به دلیل خواص خنک کننده و ضد التهابی اون هستش.

خواص: به تهوع، بوی بد دهن، مشکلات گوارشی، سردرد و دردهای قاعدگی کمک می کنه.
چای ترش یا مکی

گل هیبیسکوس شامل مقدار زیادی آنتی اکسیدان است. چای هیبیسکوس یا چای ترش شامل مقدار زیادی ویتامین سی و آنتی اکسیدانه که فشار خون رو کم می کنه. واسه التهاب غشاهای مخاطی مثل گلودرد، مریضی لثه و التهاب مثانه خوبه.

خواص: به درد بخور واسه فشار خون بالا، بیماریای تنفسی
چای اولونگ

خواص چای اولونگ شامل کاهش بیماریای طولانی مثل بیماریای قلبی، مشکلات التهابی و کلسترول بالا می شه. واسه تقویت مهارتای فکری و هوشیاری روانی خوبه.
خواص: تسریع کاهش وزن و افزایش متابولیسم
چای

قرن هاست که هندیا از چای که ترکیبی از اودیه ها و گیاهان دارویی است، واسه سلامتی و افزایش آرامش ذهنی استفاده می کنن. این چای واسه سوزش معده، سرفه، سرماخوردگی، سوء هاضمه و نفخ خوبه.

خواص: مقابله با التهاب، تقویت سیستم ایمنی، درمان سرفه و سرماخوردگی
چای ماچا

چای ماچا پر از آنتی اکسیدانه که به تولید انرژی در بدن کمک می کنه. به تقویت سیستم ایمنی و زندگی پرانرژی تر کمک می کنه. مقدار زیاد آنتی اکسیدان موجود در چای ماچا به دور نگه داشتن پوست از هر نوع مریضی کمک می کنه و شما رو در حالت عادی از پرتوهای مضر فرابنفش حفظ می کنه.

خواص: سوزوندن چربی شکم، تقویت سیستم ایمنی، سم زدایی
چای مشکی

چای مشکی از برگ بوته چای ساخته شده که به کنترل قند خون، درمان سردرد و کنترل درد گرسنگی کمک می کنه.

خواص: درمان مشکلات قند خون، کاهش وزن، سردرد، اسهال و …
چای سفید

چای سفید پر از آنتی اکسیدانه و نقش مهمی در افزایش متابولیسم بدن داره. وجود اسید آمینه ال تیانین در این چای به مقابله با استرس و بهبود دقیق شدن و فوکوس کردن وآرامش کمک می کنه.

خواص: کمک به استرس، ضد پیری، کاهش وزن و سم زدایی
چای زنجبیل

زنجبیل قرن هاست که واسه درمان ناراحتی معده استفاده می شه. این ادویه می تونه فشار شکمی رو کم کنه و نفخ رو کم کنه. نوشیدن چای زنجبیل گرم به آرامش سیستم گوارش کمک می کنه.
خواص: درمان نفخ، مشکلات گوارشی، سرماخوردگی، ناراحتی معده، درد قاعدگی و گلودرد

.

منبع : bartarinha.ir

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت

  • مطالب در رابطه
  • خواص شکلای جور واجور نون