انواع نوشیدنی در طب سنتی ایرانی | طرز تهیه انواع دمنوش های طبیعی | طب ایرانی

سایت سلامت دات لایف توجه خاص ای به طب سنتی ایران داره برهمین پایه مقالات زیادی در مورد روشای پیشگیری و درمان شکلای جور واجور مریضی ها از نظر طب سنتی در سایت سلامت دات لایف قرار گرفته. در مقاله شکلای جور واجور نوشیدنی در طب سنتی ایرونی به یکی از مهم ترین راه های درمانی در طب سنتی می پردازیم.

شکلای جور واجور نوشیدنی در طب سنتی ایرونی

شکلای جور واجور نوشیدنی در طب سنتی ایرونی | روش درست کردن شکلای جور واجور دمنوشای طبیعی

<>

شکلای جور واجور نوشیدنی در طب سنتی ایرونی

نوشیدنیای سرد و نوشیدنیای گرم.

هر نوع نوشیدنی جایگاه خاص خود رو داره و اگه به موقع استفاده شه، نتیجه جالبی در برخواهد داشت. مثلا نوشیدن یه لیوان آب و عسل و لیموترش تازه خستگی رو از تن بیرون کرده و نشاط خاصی به آدم میده. در زمستون و در هوای سرد، نوشیدن یه فنجون دم کرده کاکوتی و پونه کوهی با عسل، گرمای لذت بخشی به آدم می بخشه.

نوشیدنیا علاوه بر این که نیازمندیای بدن آدم رو تامین می کنن، خیلی از ناراحتیا و کسالتا رو هم برطرف میسازن. مثلا نوشیدن یه یا دو لیوان دم کرده آویشن شیرازی با پونه کوهی با عسل، دردهای دوران قاعدگی رو آرامش میده. امیده با به کار گیری این نوشیدنیا، همیشه از سلامتی و نشاط کامل بهره مند باشین.

شیره های گیاهی همونجوریکه از نامشون پیداست از مغزهای گیاهی مثل بادام، گردو و چیزای دیگه ای به جز اینا جفت و جور می شن. با مصرف این نوشابه های خوشمزه و گوارا میشه خیلی از کسالتای عارضی رو برطرف کرد و نشاط و سرحالی و آرامش رو به شخص برگردونه.

در قسمت دمنوشای سنتی مورد به مورد شکلای جور واجور نوشیدنی در طب سنتی ایران رو تقدیم حضورتون می کنیم و روش درست کردن این نوشیدنیا به شما آموزش داده می شه.

هدی رحیمی . پژوهشگر تغذیه

سلامت دات لایف راهنمای زندگی سالم

.

منبع : سلامت دات لایف