انواع موخوره و راه های درمان | بیماری

: منشاء تموم موخورها و شکاف سر موها ممکنه یکی باشه (فرسایش در اثر هوا و آسیب) اما این معنیش این نیس که هر تار مو داستان خودشو واسه بازگو کردن نداشته باشه.

 

 

: شکلای جور واجور موخوره و راه های درمان

موخوره یکی از مشکلات مو است که در بعضی افراد ایجاد میشه و میشه با رعایت اصول طبی موخوره رو درمان کرد. اگه شما آقا یا خانوم محترم به موخوره دچار شدین سماتک در ادامه این پست موخوره و شکلای جور واجور اون موخوره و راه درمان موخوره رو براتون میگه.

 

منشاء تموم موخورها و شکاف سر موها ممکنه یکی باشه (فرسایش در اثر هوا و آسیب) اما این معنیش این نیس که هر تار مو داستان خودشو واسه بازگو کردن نداشته باشه. به طور میانگین خانوما به مدت یه سال و نیم به شستشو، رنگ، سشوار، اتوی مو و فر موی اختصاص میدن. از دیدگاه کارشناسان چندین مدل سر مو هست. اینجا با این چند مول سر مو واسه شما توضیح میدم که چیجوری موها تازگی خود رو از دست داده و خشک می شن.

 

مدل شکاف پایه. این مدل عادی ترین مدل سر موه. در این موارد سلولای کورتیکال مو هنوز محکم به همدیگه چسبیده ان اما یه تیکه از اونا در حال جدا شدن هستن. موهای شما نیاز به تغذیه داره اما هنوز دیر نشده. روش درمانی به کار ببرین که انتهای موها رو درمان کنه.مدل سه شاخه. این مدل شکاف رواج کمتری نسبت به نوع اول و دوم داره و نشون دهنده آسیب زیاد تارهای موه. سه شاخه بودن نوک موها آسیب شدید موها رو میگه. اگه موهاتون از این نوع شکافای سه شاخه ای داره باید ماسک رطوبت رسان بیشتری استفاده کنین.


مدل درختی. مدل شکاف درختی نشون میده که یه سمت مو بیشتر از سمت دیگه اون آسیب دیده پس سلولای کورتیکال در چند شاخه از هم جدا می شن. اول باید فورا موها رو کوتاه کنین بعد کالاهایی استفاده کنین که از فرسایش موها در اثر هوا جلوگیری کنه.


مدل شمع نشون دهنده از بین رفتن لایه کوتیکول خارجی بدون هیچ شکافی در موه اما هر لحظه امکان شکاف در اون هست. واسه درمان باید نوک موها رو بزنین و روغنای مغذی به انتهای موها بزنین تا از آسیب دوباره موها جلوگیری کنین.


مدل گره. روشنه که موهای فر دچار این مشکل می شن. موها درهم می شن و گره می خورن و هنگام شونِه زدن از اون قسمت می شکنن. اگه موهای شما فره باید هنگام شونِه زدن تا می تونین دقت کنین که موها گره نخورن و نشکنند.

منبع :