انواع مسکن های خطرناک | اطلاعات دارویی

شکلای جور واجور مسکن های خطرناک

 

تلاش کنین از داروهای مسکن کمتر استفاده کنین چون ممکنه با مشکلات اونا سردردتان شدید شدن شه و این آسیب در شما شدت پیدا کنه!بعضی سردردها با بیحالی و حالت تهوع همراه هستن که می تونن مشکلات زیادی واسه بدن به همراه داشته باشن از مصرف خودسرانه قرصای مسکن دوری کنین و با مشاهده علائم طولانی اون به دکتر مراجعه کنین.

به گفته کارشناسان، قرصای غیرنسخه ای مثل آسپرین یا استامینوفن که به طور پشت سر هم واسه درمان اختلالای سردرد مثل میگرن مصرف می شن خود می تونن عامل سردرد باشن.

هم اینکه مسکنای ترکیبی مثل “اکسدرین” که ترکیبی از کافئین با دو ماده دیگه س در موارد سردردهای به وجود اومده به وسیله مصرف افراطی داروهای مسکن، مشکلات مشابه ایجاد می کنن.

هرچند مصرف داروی ایبوپروفن با کم شدن احتمال بروز سردردهای به وجود اومده به وسیله مصرف افراطی دارو همراه س.

اما سوال اینه که واسه آدمایی که از سردردهای همراه با حالت تهوع، مشکلات حافظه یا علائم دیگه رنج می برن غیر از قطع مصرف دارو چه اقدامات دیگری میشه انجام داد.

پزشکان می تونن واسه آرامش درد کارایی رو مثل تجویز دارو در نظر گیرند اما گزینه های طبیعی دیگری هم هست.

مثلا طب سوزنی که روش درمانی سنتی در چینه و سوزنایی رو واسه تحریک بخشایی از بدن به کار میگیره می تونه کمک کننده باشه. موسسه ملی سلامت آمریکا اعلام کرده طب سوزنی ممکنه به کاهش تعداد موارد سردردهای عصبی کمک کرده و از سردردهای میگرنی پیشگیری کنه.

هم اینکه مکملایی وجود دارن که در این مورد به درد بخور هستن هرچند باید دقت داشت مصرف این مکملا می تونه با داروهای دیگه تداخل داشته باشه.

خبرفارسی

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *