انواع عمل های زیبایی و آرایشی در دوران بارداری | تغذیه سالم

شکلای جور واجور عمل های زیبایی و آرایشی در دوران بارداری

دوران بارداری

زنان باردار باید مراقب اون چه می خورن و اون چه روی بدن ازش استفاده می کنن، باشن. بارداری دوران به یادماندنیه اما اگه مراقبتای لازم انجام نشه، دوران بارداری می تونه به دوران رقابت برانگیزی تبدیل شه.در این زمان فرد دچار جوش، لکه های تیره رنگ و ترک می شه. قبل از درمان کردن مشکلات پوستی به وجود اومده به وسیله بارداری، باید به نکاتی در این مورد توجه کرد. در این مطلب به چند ماده آرایشی و کارای زیبایی که باید در این دوره از اون دوری کرد، اشاره می شه.

استفاده نکردن از هر نوع رتینوئید در دوران بارداری

از رتینوئید واسه درمان چین و چروک، جوش و حتی ترکای روی پوست استفاده می شه؛ اما به کار گیری نوع خوراکی یا موضعی اون در دوران بارداری ممنوعه. چون ثابت شده که این ماده در مواردی باعث مشکل جنین می شه.

مصرف اسید سالیسیلاک رو در دوران بارداری محدود کنین

از اسید سالیسیلاک واسه درمان جوش استفاده می شه اما در دوران بارداری مصرف موضعی اونو محدود کنین و مصرف خوراکی اونو که می تونه باعث مشکلات و مشکل جنین شه، قطع کنین.در صورت داشتن جوش صورت، کارشناسان به کار گیری یه یا ۲ درصد اسید سالیسیلاک و اونم تنها روی جوشا و یا اسید گلیکولیک رو تجویز می کنن.

در دوران بارداری واسه مانیکور و پدیکور مراقب باشین

در دوران بارداری رنگ مو، ممنوع

از اون جا که رنگا شامل ماده سرطان زاست از به کار گیری اون در دوران بارداری دوری کنین. اگه می خواید موهاتون رو رنگ کنین، هایلایت کردن مناسب تره چون به ریشه مو کاری نداره و با پوست سر تماس پیدا نمی کنه. از طرفی واسه رنگ کردن یکدست مو، باید رنگ به مدت طولانی روی مو بمونه.

در دوران بارداری از مواد برنزه کننده استفاده نکنین

هر ماده ای که از اون واسه روی پوست استفاده می شه، به سرعت جذب خون می شه. قبل از به کار گیری هر نوع کرم، لوازم آرایشی یا بهداشتی روی پوست، از وجود نداشتن ماده سرطان زا در اون مطمئن شید.

در دوران بارداری از بوتاکس یا ژلای لب استفاده نکنین

با اینکه این کار ممکنه به وسیله کارشناسان انجام گیرد اما هیچ تحقیقی انجام نشده که نشون بده به کار گیری این مواد در دوران بارداری مضره یا خیر.

در دوران بارداری در به کار گیری موم هم احتیاط کنین

به کار گیری موم واسه برداشتن موی بدن اشکالی نداره به شرطی که درست انجام شه و باعث رشد مو در داخل یا برگشت اون یا عفونت نشه.

هنگام مراجعه به مکانای مربوطه، از بهداشتی بودن اون مطمئن شید.

در دوران بارداری از مصرف هیدروکونین واسه درمان ملازها (لکه های بارداری) دوری شه

در این دوران اگه دچار ملازها یا لکه های قهوه ای شدید، از مصرف هیدروکونین دوری کنین. واسه پیشگیری از بروز این لکه ها با مشورت دکتر از کرم ضد آفتاب استفاده کنین.

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا

  • مطالب در رابطه
  • فصلای گرم سال,بارداری در فصلای گرم سال,دوران بارداری,عکس زن باردار,عکس از بارداری,عکسئ هنگام باردار کردن,زن و شوهر هنگام بارداری,دانستنیا,درباره دوران بارداری,زندگی مشترک,لقاحت,عکس از زمان بچه دار دار شدن,اطلاعات از بارداری,چیجوری باردار میشون
  • ضررای مواد آرایشی در موقع بارداری