انواع عطش از دیدگاه طب سنتی | عطش کاذب | عطش بدن | طب ایرانی

شکلای جور واجور تشنگی از دیدگاه طب سنتی | تشنگی کاذب | تشنگی بدن

<>

تشنگی از دیدگاه طب سنتی

آب عنصر حیاتی بدن همه موجودات زنده س. از دیدگاه طب سنتی تشنگی و تشنگی هم انواعی داره. با دسته بندی شکلای جور واجور تشنگی و نیاز به آب متوجه مشکلاتی از بدن خود میشین که نیازمند درمان هستن. دیدگاه طب سنتی ایرونی در مورد تشنگی ، تشنگی و نیاز بدن به آب رو در سلامت دات لایف بخونین. 

سید جواد علوی درباره تشنگی گفت : تشنگی به دو نوع تقسیم می شه. نوع اول تشنگی واقعی و به وجود اومده به وسیله کم شدن آب بدنه. اخلاط که به وجود اومده به وسیله شیرابه غذا در بدن هستن ، در آب محلول بوده و واسه حمل در بدن به آب نیاز دارن. علامت این نوع تشنگی ، فعالیت و تعریق قبلی شدید ، خشکی دهن ، پوست و غلیظ شدن ادراره که راه درمان این نوع تشنگی  نوشیدن آب و مایعاته اما در حال روزه داری درازکشیدن در وان آب هم می تونه اونو آرامش دهد.
این کارشناس طب سنتی اضافه کرد : تشنگی نوع دوم تشنگی کاذبه که علل مختلفی داره و به ۴ دسته تقسیم می شه. بعضی از عطشای کاذب به دلیل مشکلات معده است, تشنگی کاذب معمولاً به وجود اومده به وسیله چسبیدن خلط لزج و شوره. این تشنگی با آب گرم یا چای بهتر آرامش پیدا میکنه. درمان اون رعایت آداب غذا ، مصرف مواد تمیز کننده معده به صورت ناشتا مثل عسل و آویشن نیم کوبه.
ایشون بیان داشت : تشنگی به وجود اومده به وسیله مشکلات کبدی هم هست که دلیل اون معمولاً خلط صفرا هستش. علائم تشنگی کبدی خشونت ، گرما بدن ، زردی رنگ رو و سفیده چشم و تلخی دهن است. فصل تابستون ، روزه داری و مصرف غذاهای تند و سرخ کردنیه که صفرا رو زیاد می کنه. درمون اون مصرف ترشیجات طبیعی با غذا به خصوص سبزی خرفه است.
این کارشناس طب سنتی گفت : تشنگی به وجود اومده به وسیله مشکلات قلبی هم به وجود اومده به وسیله گرما قلب و ریه س و با هوای سرد آروم می شه. درمون اون دوری از هوای گرم و خنک کردن محیطه ، حتی پوشیدن لباس گرم هم اذیت کننده س. مصرف شربت بیدمشک به صورت آروم نیم ساعت قبل از وعده غذایی واسه رفع تشنگی به وجود اومده به وسیله مشکلات قلبی بسیار مؤثره.علوی گفت: تشنگی به وجود اومده به وسیله غلبه خشکی در مغز هم با علامت شدید شدن تشنگی هنگام غذا خوردن و ترشح بزاق نمایان می شه. زبون این افراد معمولا دارای ترکه. درمون تشنگی مشکلات مغزی روغن مالی ملاج سر با روغن بادام شیرین و چکوندن دو قطره از اون روغن در بینی موقع خوابه. پاشیدن اسپری آب بر سر هم در آرامش تشنگی به وجود اومده به وسیله مشکلات مغزی موثره.

سلامت دات لایف راهنمای زندگی سالم

.

منبع : سلامت دات لایف